Микола Калашник: Мотижинський ліцей повністю відновлений як новий освітній простір
Голова Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник разом із Віцепрем’єр-міністром з відновлення України — Міністром розвитку громад та територій Олексієм Кулебою відвідали відбудований Мотижинський ліцей у Макарівській громаді.
У 2022 році Мотижин пережив окупацію і запеклі бої. Ліцей зазнав серйозних руйнувань: вигоріли актова та спортивна зали, пошкоджені класи, викрадене та знищене обладнання.
Сьогодні ліцей — повністю відновлений. Фактично це новий освітній простір: відбудована будівля, інженерія, оздоблені сучасні кабінети, встановлені нові меблі, інтерактивне обладнання. Створено безбар’єрний доступ, комфортні умови для навчання і розвитку дітей.
Ліцей знову відкрив двері для учнів. І найкращий показник результату — зростання кількості дітей: із 90 під час відновлення до 127 сьогодні, а загалом цей заклад освіти проєктною потужністю 540 дітей. Тому й далі проводитиметься прийом нових учнів.
Микола Калашник наголосив, що загалом відбудова освітньої інфраструктури — один із ключових пріоритетів на Київщині. Внаслідок російської агресії в області було пошкоджено 265 закладів освіти, серед яких: 86 садків та 145 шкіл. Станом на зараз уже відновлено 222 об’єкти. Роботи тривають ще у десятках громад — від дитсадків до професійних ліцеїв та інклюзивно-ресурсних центрів.
«Наше завдання — не просто відновити стіни. Ми створюємо сучасне, безпечне освітнє середовище, де діти можуть навчатися офлайн, розвиватися і будувати своє майбутнє тут, на Київщині», — сказав очільник КОДА.


