Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Щодо включення до Реєстру

Відповідно до статті 19 Закону України "Про Державний реєстр виборців" особа, яка набула права голосу, або особа, яка має право голосу, однак виявила, що вона не включена до Реєстру, може за власною ініціативою звернутися до органу ведення Реєстру за місцем свого проживання на території України щодо свого включення до Реєстру.

Ця особа подає до органу ведення Реєстру письмову заяву за формою, встановленою розпорядником Реєстру, із зазначенням відомостей про себе: прізвище, власне ім'я (усі власні імена), по батькові, дата народження, місце народження, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (якщо така інформація внесена до документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України), виборча адреса виборця, визначена відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців", відомості про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно (за наявності підстав), а також додає копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорта громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або картки) або тимчасового посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянство України). 

Така заява може бути подана до органу ведення Реєстру особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Також заява може бути надіслана особою в електронній формі за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно із Законом України "Про електронні довірчі послуги" (кваліфікований електронний підпис), з використанням мережі Інтернет у встановленому розпорядником Реєстру порядку.

Відомості про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно (за наявності підстав) зазначаються у заяві, яка подається разом з документом (копією документа), що підтверджує відповідний факт.

Заява в електронній формі створюється шляхом заповнення виборцем форми з використанням відповідного електронного сервісу, розміщеного на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Заява, надіслана з використанням мережі Інтернет, повинна містити адресу електронної пошти, на яку заявнику може бути надіслано повідомлення про результати розгляду заяви.

Виборча адреса виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, визначається за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб або органом ведення Реєстру за мотивованим зверненням виборця.

Для визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб, виборець реєструється за адресою такого центру або соціальної служби відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".

Орган ведення Реєстру може визначити виборчу адресу виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, за місцем його фактичного проживання.

Для визначення виборчої адреси особа, яка не має зареєстрованого місця проживання та набула права голосу або має право голосу, однак виявила, що вона не включена до Реєстру, може за власною ініціативою звернутися до органу ведення Реєстру із заявою щодо свого включення до Реєстру в порядку, встановленому розпорядником Реєстру. 

Така заява подається особою до органу ведення Реєстру за місцем її фактичного проживання на території України. До заяви додається копія документа, що обґрунтовує визначення виборчої адреси виборця.

Особа, яка набула права голосу і проживає чи на час набуття права голосу перебуває за межами України, може особисто звернутися щодо свого включення до Реєстру до закордонної дипломатичної установи України за місцем свого проживання чи перебування із заявою за формою, встановленою розпорядником Реєстру.

До такої заяви додається копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта, службового паспорта або тимчасового посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянство України).

Керівник закордонної дипломатичної установи України невідкладно передає заяву до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заява з копією зазначеного документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, може бути надіслана особою до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України в електронній формі за підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", з використанням мережі Інтернет у встановленому розпорядником Реєстру порядку.

Громадянин України, виборча адреса якого відноситься до території, на яку поширюються повноваження органу ведення Реєстру, що тимчасово не здійснює ведення Реєстру, може в порядку, встановленому статтею 19 Закону України "Про Державний реєстр виборців" особисто звернутися із заявою стосовно включення його до Реєстру до будь-якого органу ведення Реєстру, що здійснює ведення Реєстру відповідно до Закону України "Про Державний реєстр виборців".

У разі включення виборця до Реєстру орган ведення Реєстру вручає виборцю або надсилає на виборчу адресу виборця повідомлення про його включення до Реєстру. Таке повідомлення в електронній формі надсилається на зазначену заявником адресу електронної пошти.

- постанова від 2 червня 2020 року № 96 "Про форми заяв та повідомлення про включення виборця до Державного реєстру виборців, заяв про внесення змін до персональних даних виборця у Державному реєстрі виборців";
- постанова від 2 червня 2020 року № 97 "Про Порядок актуалізації бази даних Державного реєстру виборців стосовно записів про виборців, виборча адреса яких відноситься до території, на яку поширюються повноваження органу ведення Державного реєстру виборців, що тимчасово не здійснює ведення Державного реєстру виборців";
- постанова від 11 червня 2020 року № 103 "Про Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання";
- постанова від 25 червня 2020 року № 121 "Про Порядок надсилання виборцем заяв, запитів, передбачених статтями 19 – 21 Закону України "Про Державний реєстр виборців", із використанням мережі "Інтернет".

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень