Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Комісія з розгляду питань надання відстрочок інформує

КОМІСІЯ З РОЗГЛЯДУ ПИТАНЬ НАДАННЯ ВІДСТРОЧОК ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИМ ВІД ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ  ІНФОРМУЄ

Відповідно до законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (надалі - Закон), «Про оборонну роботу», «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про правовий режим воєнного стану», «Про місцеві державні адміністрації» Указів Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №64/2022 (зі змінами), «Про утворення військових адміністрацій» від 24.02.2022 №68/2022, «Про загальну мобілізацію» від 24.02.2022 № 69/2022, постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів" та з метою належного виконання мобілізаційних завдань, організованого і своєчасного проведення загальної мобілізації на території Білоцерківського району при Білоцерківський районній військовій адміністрації створено комісію з розгляду питань надання відстрочок військовозобов’язаним від призову на військову службу під час мобілізації.

Білоцерківське РТЦК та СП подає на розгляд комісії документи на військовозобов’язаних, яким, згідно з чинним законодавством, може бути надана відстрочка  від призову на військову службу під час мобілізації.

Звертаємо Вашу увагу на той факт, що даний перелік документів не є вичерпним. Комісія для законного вмотивованого та обгрунтованого рішення може витребувати додаткові документи для розгляду.

УВАГА!!!
Заяву та всі наявні документи (завірені належним чином) подавати лише до Білоцерківського РТЦК та СП.


ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ щодо кожного абзацу статті 23 Закону
 

Абзац 3 частини 1 статті 23

визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії):
1. Копія паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру заявника;
2. Довідка до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30 липня 2021 року № 577, 
або
Висновок військово-лікарської комісії про тимчасову непридатність до військової служби за станом здоров’я, затверджений Наказом МОЗ України від 14.08.2008 року № 402

Абзац 4 частини 1 статті 23

жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років Визначальним фактором є не батьківство, а саме утримання дітей:
1.Копія паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру заявника;
2.Копії свідоцтв про народження дітей;
3.Копія свідоцтва про шлюб/ або про розірвання шлюбу;
3.Копія паспорту дружини/ або матері біологічних дітей заявника;
4.Документи що підтверджують факт утримання дітей: довідка про склад сім’ї/ або акт обстеження умов проживання/ або рішення суду про призначення аліментів на утримання дитини та довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості зі сплати аліментів/ або рішення суду про встановлення факту утримання дітей/ або довідка про несплату аліментів біологічним батьком дитини від попереднього шлюбу дружини та інше.

Абзац 5 частини 1 статті 23:
Жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років:
1. Копія паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру заявника;
2. Копія свідоцтва про народження дитини (дітей);
3. Документи, що підтверджують факт самостійного виховання чоловіком:
- копія свідоцтва про смерть матері дитини/ або рішення суду про позбавлення матері дитини батьківських прав/ або рішення про відібрання дитини без позбавлення матері батьківських прав/ або рішення суду про визнання матері безвісно зниклою/ або рішення суду про оголошення матері померлою;
- довідка про склад сім’ї (в якій зазначено, що заявник проживає з дитиною)/ або акт обстеження умов проживання та інше.

Абзац 6 частини 1 статті 23 
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років:
1. Копія паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру заявника;
2. Копія свідоцтва про народження дитини (дітей);
3. Свідоцтво про народження дитини (додатково для опікунів та піклувальників – рішення суду про призначення опікуном або піклувальником, для усиновлювачів – рішення суду про усиновлення).
4. Медичний висновок для дитини з інвалідністю віком до 18 років, виданий ЛКК дитячого лікувально-профілактичного закладу).
5. Посвідчення дитини-інваліда віком до 18 років.

Абзац 7 частини 1 статті 23:
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність:
1. Копія паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру заявника;
2.Свідоцтво про народження дитини (додатково для опікунів та піклувальників – рішення суду про призначення опікуном або піклувальником, для усиновлювачів – рішення суду про усиновлення);
3. Довідка за формою первинної облікової документації № 080-3/о, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09 березня 2021 року № 407.

Абзац 8 частини 1 статті 23
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи:
1. Копія паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру заявника
2. Свідоцтво про народження дитини (додатково для опікунів та піклувальників – рішення суду про призначення опікуном або піклувальником, для усиновлювачів – рішення суду про усиновлення).
3. Довідка до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30 липня 2021 року № 577, про підтвердження інвалідності І або ІІ групи.
4. Документ, що підтверджує факт того, що особа перебуває на повному утриманні або одержує допомогу, яка для особи з інвалідність є постійним і основним джерелом засобів до існування.
Примітка: 
- підтвердженням повного утримання може бути документи про забезпечення особи з інвалідністю, тобто основного і постійного джерела засобів до існування, 
або
- рішення суду про факт утримання.

Абзац 9 частини 1 статті 23 
усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років:
1. Копія паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру заявника
2. Копія свідоцтва про народження дитини (дітей);
3. Документи, що підтверджують факт утримання дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування:
 - рішення суду про усиновлення дитини/ або рішення про призначення опіки/піклування/ або рішення про створення дитячого будинку сімейного типу/прийомної сім’ї та влаштування в них дітей.

Абзац 10 частини 1 статті 23

зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду:
1.    Копія паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру заявника;
2.    Документи, що підтверджують наявність родинних в’язків:
- з дружиною (чоловіком) – свідоцтво про шлюб;
- з дитиною - свідоцтво про народження дитини (додатково для опікунів та піклувальників – рішення суду про призначення опікуном або піклувальником, для усиновлювачів – рішення суду про усиновлення);
- з батьками – свідоцтво про народження військовозобов’язаного.
- з батьками дружини (чоловіка) – свідоцтво про народження дружини, свідоцтво про шлюб.
2. Документи, що підтверджують потребу у постійному догляді (подається один з наведених):
- довідка до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30 липня 2021 року № 577, із зазначенням потреби особи у постійному догляді.
- медичний висновок ЛКК закладу охорони здоров’я про потребу особи у постійному догляді (форма первинної облікової документації № 080-2/о, № 080-4/о затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09 березня 2021 року № 407).
- довідка (висновок) структурного підрозділу з питань соціального захисту населення про обстеження умов проживання та здійснення догляду.
- звіт про виконання опікунських обов’язків засвідчена органом опіки і піклування.

Абзац 11 частини 1 статті 23

які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати:

1. Копія паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру заявника;
2. Документи, що підтверджують наявність родинних в’язків:
- з дружиною (чоловіком) – свідоцтво про шлюб;
- з батьками – свідоцтво про народження військовозобов’язаного;
- з батьками дружини (чоловіка) – свідоцтво про народження дружини, свідоцтво про шлюб.
3. Документи, що підтверджують факт встановлення особі інвалідності:
- довідка до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30 липня 2021 року № 577
- посвідчення особи з інвалідності.

Абзац 12 частини 1 статті 23
опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд:

1.    Копія паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру заявника;
2.    Рішення суду про призначення військовозобов’язаного опікуном недієздатної особи.
3.     Документи, що підтверджують факт встановлення особі інвалідності:
- довідка до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30 липня 2021 року №577
- посвідчення особи з інвалідності
4. Довідка структурного підрозділу з питань соціального захисту населення органу місцевого самоврядування або районної державної адміністрації, що підтверджує факт здійснення військовозобов’язаним постійного догляду за особою з інвалідністю І групи, видане не раніше, ніж за місяць до дня подання заяви
5. Документи, що підтверджують факт встановлення особі інвалідності:
- довідка до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30 липня 2021 року № 577
- посвідчення особи з інвалідності
6. Довідка структурного підрозділу з питань соціального захисту населення органу місцевого самоврядування або районної державної адміністрації, що підтверджує факт здійснення військовозобов’язаним постійного догляду за особою з інвалідністю ІІ групи, видане не раніше, ніж за місяць до дня подання заяви
7. Акт обстеження сімейного стану родичів військовозобов’язаного, проведений відділом соціальних інспекторів, який підтверджує факт відсутності інших осіб, які можуть здійснювати догляд за особою з інвалідністю ІІ групи, видане не раніше, ніж за місяць до дня подання заяви.
8. Довідка про склад сім’ї особи, за якою здійснюється догляд.

Абзац 13 частини 1 статті 23

жінки та чоловіки, які мають неповнолітню дитину (дітей) і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби, визначених частиною шостою статті 2 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу":

1.    Копія паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру заявника;
2.    Свідоцтво про одруження.
3. Свідоцтво про народження дитини (дітей), (для усиновлювачів – рішення про усиновлення).
4.    Довідка форми 5 (додаток до Інструкції з діловодства у Збройних Силах України, затвердженої наказом ГШ ЗСУ від 07 квітня 2017 року № 124), яка підтверджує факт проходження дружиною (чоловіком) військової служби, наданою не раніше, ніж за два тижні до дня подання заяви
5.    Витяг з наказу працівника відповідного органу, засвідчений не раніше, ніж за два тижні до дня подання заяви.

Абзац 2 частина 3 статті 23
здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти:

1. Копія паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру заявника.
2.Довідка з навчального закладу про зарахування на денну або дуальну форми навчання, підписана керівником закладу та засвідчена печаткою, видана не раніше, ніж за місяць до дня подання заяви.

Примітка: у випадку, якщо попередня освіта в іншому закладі і особа вступила на другий курс, потрібно надати копію диплому про закінчення попереднього закладу.

Абзац 3 частина 3 статті 23

наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки:

1. Копія паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру заявника.
2. Довідка (витяг з наказу) з навчального закладу про працевлаштування, з зазначенням посади та ставки, видана не раніше, ніж за місяць до дня подання заяви
Примітка: посада має відповідати затвердженому Постановою КМУ від 14.06.2000 року № 963 переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Абзац 4 частина 3 статті 23

жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:

1. Копія паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру заявника
2. Документи, що підтверджують наявність родинних зв’язків:
- з дружиною (чоловіком) – свідоцтво про шлюб;
- здитиною - свідоцтво про народження дитини (додатково для опікунів та піклувальників – рішення суду про призначення опікуном або піклувальником, для усиновлювачів – рішення суду про усиновлення);
- з батьками – свідоцтво про народження військовозобов’язаного;
- з батьками дружини (чоловіка) – свідоцтво про народження дружини, свідоцтво про шлюб;
- з братом (сестрою) – свідоцтво про народження військовозобов’язаного та брата (сестри);
- з дідом (бабою) - свідоцтво про народження військовозобов’язаного та свідоцтво про народження батьків.
3. Документи, що підтверджують загибель або пропажу безвісти під час проведення антитерористичної операції.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень