Необхідно посилено працювати над адаптацією ветеранів до мирного життя
На цьому наголосила начальник Білоцерківської РВА Ірина Старенька під час онлайн-наради з головами територіальних громад Білоцерківського району.
Очільниця району зазначила, що турбота про ветеранів та членів їхніх родин входить до першочергових завдань, які стоять сьогодні перед представниками влади на місцях.
- Вони зробили все можливе, щоб врятувати нашу державу і кожного з нас. Тепер наша черга проявити максимум турботи. Необхідно посилено працювати над адаптацією ветеранів до мирного життя, надавати їм необхідну допомогу. Передусім, це фізична і психологічна реабілітація, психосоціальна підтримка, професійна адаптація – тут потрібен комплексний підхід. Значну роль при цьому відіграють ветеранські простори та центри реабілітації. В окремих громадах вони вже створені, але потрібно працювати над їхнім розширенням, - наголосила Ірина Старенька та підкреслила важливість використання досвіду ветеранів у патріотичному вихованні підростаючого покоління.
Також начальник Білоцерківської РВА повідомила учасникам наради, що Міністерством у справі ветеранів України з 9 червня 2025 відкрито прийом заяв від кандидатів на посади фахівців із супроводу ветеранів війни, який буде здійснюватися у 5 етапів і триватиме до 31 жовтня 2025 року.
Кандидат на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни має подати заяву в електронній формі через е-платформу е-Ветеран в один із термінів будь-якого етапу. Ірина Старенька підкреслила, що пріоритет за результатами конкурсного відбору надається ветеранам війни, членам їх сімей, членам сімей загиблих Захисників та Захисниць України.
Наразі у Білоцерківському районі працевлаштовані та успішно працюють 30 фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб у 11 територіальних громадах. За період своєї діяльності вони надали більш як 4000 послуг різного спрямування.