На території Білоцерківського району офіційно визначено лише одне місце масового відпочинку на воді
З настанням теплої пори року надзвичайної актуальності набуває організація масового відпочинку громадян з урахуванням всіх діючих безпекових умов.
Зазначене питання перебуває під постійним контролем начальника Білоцерківської районної військової адміністрації Людмили Мерзлюк. Обговорене воно було і під час робочої наради, на якому розглянули стан обладнання та функціонування місць масового відпочинку на території Білоцерківського району.
Як доповіла головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту населення Оксана Біляєва, керівники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які використовують водні об’єкти з фізкультурно-оздоровчою метою або для відпочинку людей, перед початком купального (курортного) сезону зобов’язані провести низку заходів, передбачених чинним законодавством.
Зокрема, необхідно здійснити підготовку водного об’єкта (пляжу) до масового відпочинку людей; провести обстеження й очищення дна акваторії пляжу (водного об’єкта); укласти договір на аварійно-рятувальне обслуговування з аварійно-рятувальною службою, яка пройшла відповідну атестацію, та забезпечити рятувальні пости необхідними рятувальними засобами тощо.
На період дії правового режиму воєнного стану визначені додаткові вимоги: забезпечення доступу до діючих укриттів населення, яке перебуває в місцях масового відпочинку, в спорудах цивільного захисту, розташованих у прямій доступності від місць масового відпочинку та інформування про це відпочиваючих.
Наразі на території Білоцерківського району визначене лише одне місце масового відпочинку на воді – пляж Центральний у м. Біла Церква. Саме Білоцерківська міська територіальна громада виконала всі вимоги та забезпечила належні безпекові умови для громадян.
Решта акваторії водних об'єктів на території району для купання заборонені, про що населення громад має бути проінформовано як публікаціями в місцевих засобах масової інформації, так і встановленням відповідних табличок на видних місцях поблизу водних об'єктів.
У випадку відкриття зон відпочинку без відповідних дозвільних документів органи місцевого самоврядування будуть нести відповідальність за неправомірні дії.