Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

НАЗК розпочинає перевіряти, чи відповідає спосіб життя чиновників задекларованим статкам

Дата: 21.02.2023 12:44
Кількість переглядів: 211

Фото без описуЦе ще один механізм фінансового контролю статків чиновників та нардепів, а ініціювати проведення моніторингу способу життя може будь-хто.

На період дії воєнного стану майже всі механізми фінансового контролю поставили на паузу. Декларування стало не обов’язковим, а повні перевірки декларацій призупинені.

Хоча подавати декларації можна вільно, посадовці та депутати не поспішають зі звітуванням перед українцями. Щорічну декларацію за 2021 рік подали лише 1366 суддів, сім нардепів та один чинний міністр.

Статистика подачі декларацій за 2021 та 2022 роки невтішна. Прослідковується негативна тенденція — чим більше влади та можливостей для корупції має певна категорія, тим менше серед неї поданих декларацій.

Кількість поданих декларацій серед топчиновників чи нардепів, суддів судів вищих інстанцій взагалі наближається до нуля. Не можна просто чекати, поки парламентарі відновлять обов’язок декларування, коли в країні один за одним спалахують корупційні скандали.

Тому Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) задіює ще один механізм фінансового контролю статків чиновників та нардепів — моніторинг способу життя, щоб частково компенсувати повний фінансовий контроль.

Громадяни можуть повідомити до НАЗК про відомі факти для того, щоб було проведено перевірку будь-якого публічного посадовця на предмет того, чи відповідає його рівень життя законним доходам.

Що для цього потрібно зробити?

 

Зверніться з інформацією про можливу невідповідність рівня життя публічного службовця  його доходам,  на пошту НАЗК: info@nazk.gov.ua.

 

Для того, щоб ваше повідомлення швидше розглянули, рекомендується:

  • зазначити в темі листа «Інформація для проведення моніторингу способу життя»;
  • вказати фактичні дані про машини, будинки, поїздки або інші цінності, які чиновник чи депутат придбав, проте ви вважаєте, що офіційні джерела доходу цього публічного службовця не дозволяють йому таких покупок або рівня життя.

Чим відрізняється ініціювання моніторингу від повідомлення про корупцію?

 

У випадку повідомлення про корупцію потрібно дотримуватися певних вимог, щоб отримати статус викривача.

 

Для того, щоб ініціювати проведення моніторингу, дотримання цих умов не обов’язкове.

Наприклад, ви можете отримати інформацію про неспівпадіння рівня життя чиновника з його доходами, не зважаючи на те, чи цю інформацію ви отримали під час виконання ваших службових обов’язків чи ні.

 

Тобто ініціювати проведення моніторингу способу життя може будь-хто, а ось заявити про корупцію — лише той, хто отримав інформацію під час професійної діяльності.

 

Докладніше про викривачів можна прочитати за посиланням.

Докладніше про статистику подання декларацій – тут.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень