У школярів Білоцерківщини завершилися зимові канікули
Переважна більшість закладів освіти Білоцерківського району розпочала навчальний процес після довготривалих канікул. Зважаючи на складні обставини сьогодення, головний акцент наразі зроблено на створенні сприятливих та безпекових умов з метою отримання належної, а головне - якісної освіти.
Про це під час оперативної наради доповіла начальнику Білоцерківської районної військової адміністрації Людмилі Мерзлюк керівник відділу гуманітарного розвитку адміністрації Надія Крилевець.
Як підкреслила доповідач, з початком нового навчального року у кожному закладі освіти індивідуально було ухвалено рішення щодо організації освітнього процесу – очно, дистанційно чи у змішаному форматі. Це рішення залежить, зокрема, від безпекової ситуації, наявності, стану та місткості укриття, від результатів обстеження загальноосвітніх закладів спеціальними комісіями.
Цьогорічні зимові канікули у школярів були довготривалими. Замість звичайних двох тижнів діти відпочивали майже місяць.
З 16 січня розпочали навчання учні у 18 закладах освіти Сквирської та Медвинської територіальних громад, з 23 січня до навчання приступили 114 загальноосвітніх закладів у Білоцерківській, Володарській, Ковалівській, Маловільшанській, Рокитнянській, Сквирській, Таращанській та Узинській територіальних громадах.
Ще 43 заклади до навчального процесу доєднаються 27 та 30 січня, а для учнів 7 закладів освіти Гребінківської громади канікули триватимуть до середини лютого.
Щодо форми навчання, то буде застосовано очний, дистанційний та змішаний види, в залежності від ситуації та рішення батьків.
У разі повітряної тривоги, уроки будуть призупинятися й учні переходитимуть до укриттів. Якщо виникатиме будь-яка загроза життю та здоровʼю учнів чи вчителів, за рішенням органів місцевого самоврядування навчання буде проводитися дистанційно.
Значний акцент в організації освітнього процесу робиться на популяризацію безпекової освіти. Зокрема, в закладах освіти Білоцерківщини розпочато процес створення «Класів Безпеки», де вивчатимуть правила пожежної безпеки; потенційну загрозу підозрілих предметів, що можуть виявитися вибухонебезпечними; порядок дій при звучанні сигналів повітряної тривоги тощо. Заняття проводитимуть педагоги, рятувальники ДСНС, медичні працівники та фахівці Нацполіції. На сьогодні такі класи вже функціонують у Рокитнянській та Тетіївській громадах.