Тваринникам Білоцерківського району вдається утримати позитивні тенденції
Стан розвитку тваринництва здійснює вагомий вплив на економічний потенціал Білоцерківського району, тому ця галузь перебуває у постійному полі зору керівництва Білоцерківської районної військової адміністрації. Проблеми та перспективи галузі неодноразово обговорювалися на нарадах та зустрічах з фахівцями та керівниками сільськогосподарських підприємств. Зокрема, ситуація у тваринництві за підсумками 9 місяців господарювання була обговорена під час оперативної наради начальника Білоцерківської районної військової адміністрації Людмили Мерзлюк з керівниками структурних підрозділів адміністрації.
Як зазначив у своїй доповіді завідувач сектору агропромислового розвитку Анатолій Онопрієнко, з початку повномасштабної військової агресії російської федерації на територію України галузь тваринництва Білоцерківського району зазнала вагомих втрат через порушення логістичних зв’язків як із споживачами, так і з постачальниками. Військові дії негативно вплинули і на продуктивність тварин. І лише тепер галузі вдалося відновити долютневі показники. Наразі спостерігаються позитивні тенденції практично у всіх господарствах району.
Так, станом на 01.10.2022 р. у господарствах Білоцерківського району, а наразі в галузі тваринництва здійснюють свою діяльність більше 80 підприємств Білоцерківщини, нараховується великої рогатої худоби 33 982 голів, у порівнянні з 01.01.2021 приріст становить 482 голів, свиней – 104 988 голів (приріст у порівнянні з 01.01.2021 становить 24487 голів), птиці свійської - 4 млн 570 тис. голів (з 01.01.2021 збільшилося на 371 тис. голів).
Відповідно, зросла і реалізація м’яса, молока та яєць. З початку року підприємствами АПК Білоцерківського району реалізовано 154 116 ц м’яса сільськогосподарських тварин у живій вазі, що на 12 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. Валовий надій молока у поточному році зріс на 11% і склав 877 700 ц. На 3 млн 149 тис. штук або 0,4 % яєць птиці свійської отримано від птахогосподарств району.
У галузі тваринництва району успішно діють як малі (здебільшого фермерські), так і потужні господарства, які забезпечують продукцією провідні підприємства харчової та переробної промисловості не лише області, а й України.
- Відвідання сільськогосподарських підприємств району дає право стверджувати, що ми маємо потужну галузь тваринництва, яку очолюють справжні професіонали. Наразі йде інтенсивна підготовка до зимово-стійлового періоду 2022 – 2023 років, здійснюється заготівля кормів. Тому є всі підстави очікувати належне забезпечення якісною вітчизняною продукцією, - підкреслила Людмила Мерзлюк та наголосила на важливості подальшого розвитку галузі і перепрофілюванні частини господарств на виготовлення кормів з метою створення замкнутого циклу виробництва.