Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Дорожня карта індивідуальних санкцій

Дата: 13.06.2022 10:42
Кількість переглядів: 610

Фото без описуДорожня карта індивідуальних санкцій: уникнути накладення санкцій можна буде лише публічно засудивши політику кремля та передавши своє багатство у Фонд відбудови України.

Міжнародна робоча група Єрмака-Макфола щодо санкцій проти росії, до складу якої входять працівники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), представила Дорожню карту індивідуальних санкцій.

 

Документ містить не лише категорії осіб, які мають потрапити під санкції одними із перших. У документі також наявні умови, за яких особа, яка дізнається про те, що може потрапити під санкції, має можливість офіційно викреслити себе зі списку «кандидата на санкції».

 

«Особи, які до певної дати категорично засудять політику Кремля, віддадуть значну частину свого багатства у Фонд відбудови України, залишать свої посади, допоможуть виявити активи осіб, підпадаючих під санкції, та/або вжиють інших відповідних дій, можуть не бути включені до санкційного списку», — зазначено в документі.

 

Такі заходи зможуть суттєво послабити пропаганду кремля та послабити оточення президента росії, а також зібрати більше коштів для побудови житла для тих Українців, які втратили дім через війну, яку почала рф.

Які кроки повинен зробити «кандидат на санкції», щоби виключити себе зі списку?

1. Спочатку НАЗК оприлюднює список осіб, які на основі загальнодоступної інформації відповідають критеріям санкцій, і передає їх урядам, які готові ввести ці санкції.

Весь перелік осіб, на яких рекомендовано накласти санкції, можна подивитися в публічному доступі на Порталі «Війна&санкції»: https://sanctions.nazk.gov.ua/.

2. Уряди санкційної коаліції публічно заявляють, що вони введуть санкції щодо цих осіб із певної дати (День X). Проте в осіб, які можуть потрапити під санкції є шанс викреслити себе з цього списку. Для цього особа повинна виконати вимоги прописані спеціально для її категорії та надати відповідні докази.

Наприклад, якщо особа входить до категорії вищого керівництва (мери великих міст), то умовою уникнення санкцій є звільнення з посади до визначеного терміну. Для олігархів до умов додається ще кілька. Зокрема пожертва на користь України та публічне засудження війни.

Інші передбачені умови звільнення з під санкцій:

  • призупинення сплати податків уряду рф до завершення війни проти України;
  • пожертва значної частини своїх особистих статків до Фонду реконструкції України, підконтрольного Уряду України;
  • припинення будь-якої підприємницької діяльності в росії;
  • публічне й достовірне засудження війни путіна та політики Кремля;
  • звільнення з посади/відмова від членства в політичній партії та/або допомога виявлення прихованих активів підсанкційних осіб.

Питання скасування санкцій або їх полегшення буде вирішуватися в кожному окремому випадку лише після консультацій з Україною.

 

Ознайомитися з Дорожньою картою індивідуальних санкцій можна за посиланням: https://bit.ly/3GR0dzu.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень