Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

31 травня відзначається Всесвітній день без тютюну

Дата: 31.05.2022 16:20
Кількість переглядів: 265

Фото без описуЩорічно 31 травня відзначається Всесвітній день без тютюну. Цього року він присвячений темі «Тютюн – загроза навколишньому середовищу». Мета цього дня – завадити поширенню тютюнової залежності як серед дорослих, так і серед дітей. 

Разом із тим доречно буде нагадати про нові норми антитютюнового законодавства, які невдовзі почнуть діяти в Україні. Йдеться про ухвалений у грудні минулого року закон №4358

У першу чергу він направлений на регулювання електронних пристроїв для куріння відповідно до євроінтеграції Директиви 2014/40/ЄС та Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. 

Фактично, цей закон прирівняв електронні сигарети та пристрої для нагрівання тютюну до так званих «традиційних» цигарок. 

Зокрема, ухвалений закон обмежує використання реклами для просування тютюнових виробів та пристроїв для куріння.

Також з липня 2023 року забороняється продаж ароматизованих сигарет та тютюну для самокруток. З січня 2024 року виробники також повинні будуть наносити медичні попередження на е-цигарках та пристроях для нагрівання тютюну – такі попередження повинні займати 30% площі пакування. На «традиційних» цигарках таке маркування має складати 65%. 

Окрім того, забороняється продаж пристроїв для нагрівання дітям до 18 років. Ця норма вже чинна з січня ц. р.

Важливо, що з 11 липня 2022 року набувають чинності ще одні норми. Йдеться про заборону куріння, вживання та використання пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, трав’яних виробів для куріння, тютюнових виробів, кальянів, електронних сигарет, предметів, пов’язаних із їх вживанням (до прикладу, попільничок) у громадських закладах. 

Де буде заборонено куріння та використання зазначених пристроїв?

У приміщенні та поруч із закладами охорони здоров’я, спортивними та навчальними закладами, біля та всередині закладів громадського харчування, також у закладах культурного призначення (до прикладу, кінотеатрах і театрах). Стосується ця заборона також приміщень органів державної влади, гуртожитків, аеропортів (крім спеціально відведених місць), дитячих майданчиків, вокзалів та автостанцій, зупинок громадського транспорту. Не можна також буде курити електронні пристрої для нагрівання тютюну у ліфтах, підземних переходах, громадському транспорті та таксі. 

Для позначки такої заборони у вказаних місцях має бути розміщений відповідний знак із наступним змістом: «Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!»

Якщо з відповідної дати ви станете свідком такого правопорушення, то можете лишати скаргу у відповідному закладі, звертатися до поліції та Держпродспоживслужби. 

За порушення власникам ресторанного господарства та суб’єктам господарювання може загрожувати штраф. 

Чому цей закон важливий?

У першу чергу через смертельні наслідки епідемії тютюнопаління в усьому світі та в Україні. Так, щорічно від хвороб, спричинених вживанням тютюну гине 85 тисяч українців. 

Окрім того, за даними ВООЗ, близько 20% підлітків 13-15 років курять е-цигарки. Також відомо, що більшість неповнолітніх курців (80%) розпочинали таку згубну звичку з вживання пристроїв для нагрівання тютюну. 

Водночас для дітей куріння у два рази небезпечніше, ніж для дорослого. До прикладу, смертельною дозою для дорослої людини є одна пачка сигарет, для підлітка – пів пачки. Також куріння є ключовим фактором ризику захворюваності серед неінфекційних хвороб, на які припадає 91% усіх передчасних смертей.

Таким чином, ухвалений українським парламентом закон зможе вплинути на скорочення цього негативного явища серед усіх вікових груп, у першу чергу дітей, та ефективніше регулювати нові тютюнові вироби та пристрої для нагрівання.  
За інформацією урядового порталу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень