Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Створено єдиний національний портал для збору фактів порушення прав людини російською федерацією

Дата: 10.03.2022 14:20
Кількість переглядів: 287

За спільної ініціативи Офісу Президента України, Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України та Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим створено веб-платформу для ефективного збору і обробки інформації про порушення прав людини російською федерацією.

Зібрані факти будуть використані як докази для захисту та представництва України в Європейському суді з прав людини та Міжнародному суді ООН.

На міжурядовій платформі https://humanrights.gov.ua/ представники правозахисних організацій, експерти у сфері прав людини, представники наукової спільноти та всі, хто володіють інформацією про факти порушень прав людини або ж став жертвою чи свідком таких подій зможуть подати відповідну інформацію за чіткою формою.
Для того, щоб зафіксувати порушення прав людини та/або скоєний злочин необхідно заповнити форму, описати факт порушення прав людини загарбником, долучити наявні докази: фото, відео, документи, інформацію про свідків, жертв події.

За словами заступника керівника Офісу Президента Юлії Соколовської: «Ця ініціатива зараз є особливо важливою! Нам вдалось скоординувати зусилля Офісу Президента, профільних міністерств, залучитися підтримкою партнерів і в короткі терміни створити міжурядову платформу, яка дозволить зібрати докази про порушення прав людини в Україні. Отримана інформація дасть можливість притягувати до відповідальності російську федерацію та відстоювати інтереси України на міжнародних судових майданчиках!».

Вся інформація та свідки, які її нададуть, перебуватимуть під надійним захистом. Надана інформація буде опрацьована кваліфікованою командою юристів та підготовлена для захисту інтересів України! Доказова база буде використана лише в судових справах України проти російської федерації із дотриманням міжнародних стандартів правосуддя.

Заступник Міністра юстиції з європейської інтеграції Валерія Коломієць зауважила: «Наше Міністерство протягом 8 років проводить ефективну юридичну війну проти російської федерації на майданчику Європейського суду з прав людини. У перший тиждень з початку повномасштабних військових дій рф на території України, ми переконали суд застосувати запобіжні заходи проти Російської Федерації, дія яких тепер автоматично поширюється на кожну індивідуальну заяву, які люди вже подають до Суду проти російської федерації. Запуск цього порталу допоможе нам більш ефективно та швидко налагодити роботу з захисту прав людей України під час військової агресії країни-окупанта».

Перші такі справи вже мають успіх! Європейський суд з прав людини 1 березня задовільнив заяву, подану Міністерством юстиції України про забезпечувальні заходи, а саме зобов’язав російську федерацію:

– не здійснювати військові напади на цивільне населення та цивільні об‘єкти, в тому числі на житлові приміщення, транспортні засоби швидкої допомоги та інші цивільні об‘єкти, що знаходяться під спеціальною охороною такі, як школи, лікарні;

– а також негайно забезпечити безпеку закладів медичної допомоги, їх особового складу та автомобілів швидкої допомоги на території, що є об‘єктом нападів або осади російських військ.

Ця справа є унікальною, оскільки вперше ЄСПЛ поширив дію цього рішення не лише на міждержавні, а й індивідуальні заяви про застосування тимчасових заходів, які будуть подані до суду у зв’язку із військовою агресією Російської Федерації в майбутньому.

Поки Збройні Сили України щохвилини боронять нашу країну від загарбника – ми вже сьогодні готуємо позиції України для притягнення російської федерації до юридичної відповідальності на відповідних міжнародних судових майданчиках.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень