Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Що треба знати про позначку «Член сім’ї не надав інформацію»?

Дата: 14.02.2022 15:01
Кількість переглядів: 723

Фото без описуОсоба, яку ви зазначаєте в декларації як члена сім’ї, відмовляється надавати інформацію про свої доходи за минулий рік? 
Тоді в декларації можна обрати позначку «Член сім’ї не надав інформацію». Проте, обирати дану позначку слід за певних обставин.
Якщо вам не надають інформацію, щоб вказати її у декларації, вам потрібно:

  • перевірити, чи є ця інформація у відкритих джерелах (реєстрах, порталах, документах або на інших ресурсах). Перелік реєстрів, які можуть вам допомогти у пошуках інформації для декларування, можна знайти за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/novyny/de-shukaty-informatsiyu-yaku-potribno-vkazaty-u-deklaratsiyi/;
  • якщо інформація, якою з вами не ділиться член вашої сім’ї, відсутня у відкритих джерелах, оберіть позначку «Член сім’ї не надав інформацію».

Зважайте, що у будь-якому разі вам все ж потрібно вказати у декларації інформацію, яка вам відома про члена сім’ї. 
Наприклад, якщо ви знаєте, що член сім’ї займається підприємницькою або незалежною професійною діяльністю, вам потрібно: 
1) вказати у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації, що член сім’ї отримав дохід;
2) вказати відомості про члена сім’ї як джерело доходу, обравши вид доходу – «Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю» чи «Дохід від зайняття незалежною професійною діяльністю». 
3) і лише потім, якщо вам не відомий розмір доходу, у відповідному полі обрати позначку «Член сім’ї не надав інформацію».

У яких ситуаціях не можна обирати позначку «Член сім’ї не надав інформацію»? 

  • Якщо член вашої сім’ї є декларантом та вже подав декларацію чи повідомлення про суттєві зміни у майновому стані за такий же період; 
  • Якщо у нотаріально посвідченій заяві декларанта про надання згоди на укладення членом подружжя договору зазначена інформація про цей об’єкт (вартість, характеристики тощо) або ж декларант ознайомлений з умовами такого договору. У такому випадку це означає, що декларант знав про наявність об’єкта нерухомості та його вартість.

Недекларування такого об’єкта або обрання у полі щодо його вартості позначок «Член сім’ї не надав інформації», «Не відомо», «Не застосовується» вважатиметься зазначенням  недостовірних відомостей. 
  
Пам’ятайте, що кампанія декларування триває до 31 березня 2022 року.
У вас залишилися питання щодо подання декларації? Отримайте роз’яснення в зручному для себе форматі:

  •      онлайн у Базі знань НАЗК:
  •  https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/ або у форматі зручного посібника: https://bit.ly/3Ijg9u7
  •      під час особистої зустрічі з антикорупційним уповноваженим в установі, де ви працюєте. Контакти уповноважених: https://antycorportal.nazk.gov.ua/map/#/
  •      за телефоном Контакт-центру НАЗК: +38(044) 200 06 94
  •      за електронною поштою: support@nazk.gov.ua
  •      через пошук у Telegram-каналі НАЗК: https://t.me/NAZK_gov_ua

 Важливо пам’ятати! Необхідно вказати в декларації належне вам та членам вашої сім’ї майно (на праві власності, володіння та/або користування), а також його вартість. Якщо така інформація не вказана, НАЗК може виявити це ІТ-інструментам, після чого розпочати перевірку вашої декларації.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень