Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Чи потрібно подавати декларацію колишнім посадовцям?

Дата: 21.01.2022 13:58
Кількість переглядів: 826

Фото без описуМинулого року ви звільнилися з посади державної служби або іншої посади, яка передбачала обов’язок декларування? Тоді не забудьте, що у 2022 році вам потрібно подати ще одну декларацію.  


Колишні посадовці мають подати декларацію “після звільнення” у період з 1 січня до 31 березня включно наступного року після того, як припинили займати посаду, яка передбачає обов’язок декларування.


Зверніть увагу, що у новій формі декларації для того, щоб подати декларацію після звільнення, у розділі «Вид декларації та звітний період» потрібно обрати вид декларації “щорічна”, а потім обрати позначку “я припинив(ла) виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування (після звільнення)”. 
Проте є кілька випадків, коли декларацію після звільнення подавати не потрібно: 
-    якщо до 1 квітня 2022 року ви знову влаштовуєтесь на роботу, яка передбачає обов’язок декларування;
-    якщо ваша декларація при звільненні охопила період з 01.01.2021 по 31.12.2021 включно. У такому разі вам не потрібно подавати щорічну декларацію за 2021 рік, бо вказана декларація вже є річною; 
-    якщо ваша посада більше не передбачає обов’язок декларування. Наприклад, згідно зі змінами, внесеними до закону, чи у зв’язку зі зміною статусу юридичної особи публічного права на юридичну особу приватного права. У цьому випадку ви втрачаєте статус суб’єкта декларування, і вимоги фінансового контролю більше не поширюються на вас, а отже, вам більше не потрібно подавати декларації будь-якого виду.

Нагадуємо, що кампанія декларування триває до 31 березня 2022 року.

Якщо у вас залишилися питання щодо подання декларації, отримати роз’яснення у зручному для себе форматі можливо:
-    онлайн у Базі знань НАЗК:  https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/; 
-   під час особистої зустрічі з антикорупційним уповноваженим в установі, де ви працюєте. Контакти уповноважених:  https://antycorportal.nazk.gov.ua/map/#/;    
-    за телефоном Контакт-центру НАЗК: +38(044) 200–06–94;
-    за електронною поштою info@nazk.gov.ua;
-    за пошуком у Telegram-каналі НАЗК: https://t.me/NAZK_gov_ua.

 
Важливо пам’ятати! Необхідно вказати у декларації належне вам та членам вашої сім’ї майно (на праві власності та користування), а також його  вартість. Якщо така інформація не вказана, НАЗК може виявити це завдяки ІТ-інструментам, після чого може розпочати перевірку вашої декларації.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень