Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Отримання подарунку –  свято чи корупція?

Дата: 20.12.2021 10:57
Кількість переглядів: 799

Фото без описуУ зимові свята, певно, кожен з нас із радістю отримує подарунки від родичів та знайомих.  Проте, якщо на вас поширюється дія Закону «Про запобігання корупції», приймаючи подарунок слід врахувати встановлені Законом обмеження. 


Так, керівникам установ забороняється приймати подарунки від своїх підлеглих, а депутатам, головам міст, сіл та селищ під час виконання своїх обов’язків – від виборців.


Родичі та близькі особи публічного службовця можуть дарувати йому подарунки будь-якої вартості. Однак, вартість подарунків від інших осіб не може перевищити 1 прожитковий мінімум (ПМ) – у 2021 році це 2270 грн. 


При цьому загальна сума подарунків посадовцю за рік не може перевищувати 2 ПМ – 4540 грн.

Як декларувати подарунки?
Подарунок, вартість якого перевищує 5 ПМ (11 350 грн (у 2021 році), підлягає відображенню у щорічній декларації. 


До того ж, якщо ваш подарунок коштує понад 100 ПМ (227 000 грн (у 2021 році), то цілком можливо, що його потрібно буде внести не у один розділ декларації. Наприклад, якщо 31 грудня 2021 року близька особа подарувала вам ювелірну прикрасу, вона вказується як у розділі 5 «Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)», так і в розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації.


Вам подарували гроші в якості подарунка? Не забудьте їх задекларувати, якщо розмір таких подарунків від однієї особи (групи осіб) сукупно протягом року перевищив 5 ПМ. 
  
Краще розібратися з питаннями:

  • Які бувають подарунки за категоріями?
  • Який має бути алгоритм дій у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка?

Допоможе та надасть практичні поради, які нададуть можливість розрізняти законність дій з отримання подарунку, вебінар «Отримання подарунку – свято чи корупція?», який можна переглянути за посиланням https://cutt.ly/8ywzvp6


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень