Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Закон «Про енергоефективність» передбачає запровадження муніципальних енергетичних планів та систем енергоменеджменту в громадах

Дата: 29.11.2021 12:16
Кількість переглядів: 407

Фото без описуПро це повідомив Голова Держенергоефективності Валерій Безус під час виступу на І Форумі учасників Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні.

«Вперше в історії України нещодавно ухваленим законом «Про енергоефективність» органи місцевого самоврядування визнані на законодавчому рівні одним з ключових суб’єктів в управлінні сферою енергоефективності. Таким чином закон закладає нове підгрунтя відносин у цій сфері, а також надає необхідні інструменти», - повідомив Валерій Безус.

Так, протягом найближчих 3 років органи місцевого самоврядування мають прийняти місцеві енергетичні плани, враховуючи питання енергоефективності.

Важливо, що органи місцевого самоврядування прийматимуть рішення щодо впровадження систем енергоменеджменту з урахуванням примірного положення, що має затверджуватись Кабінетом Міністрів України. Через 2 роки з дня набрання чинності закону таке рішення буде обов’язковою умовою отримання державної підтримки на енергоефективні заходи.

«Новою можливістю є вперше зафіксована в законі норма про те, що економія коштів від енергоменеджменту має бути спрямована на фінансування  енергоефективних заходів у закладах бюджетної сфери», - наголосив Валерій Безус.

Держенергоефективності, у свою чергу, вестиме реєстр органів державної влади та органів місцевого самоврядування, в яких впроваджено систему енергетичного менеджменту. Реєстр буде оприлюднено на офіційному веб-сайті Агентства.

Крім цього, закон розблоковує енергосервіс. Також передбачено оцінку потенціалу запровадження ефективного централізованого теплопостачання та високоефективної когенерації.

«Закон передбачає розробку понад 40 підзаконних нормативно-правових актів, більшість з яких стосується енергоефективності в громадах. Тому закликаю усіх до консолідації зусиль для досягнення реальних практичних результатів», - підсумував Голова.

В. Безус також подякував організатору заходу – Асоціації «Енергоефективні міста України» – за активну роботу з громадами щодо впровадження інструменту Європейська Енергетична Відзнака.

Управління  комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень