Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Члени колегії затвердили проєкт бюджету Білоцерківського району на 2022 рік

Дата: 24.11.2021 14:43
Кількість переглядів: 448

Фото без описуЛюдмила Мерзлюк провела засідання колегії Білоцерківської районної державної адміністрації, під час якого заслухали   оперативну інформацію щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції та проходження кампанії з вакцинації проти COVID-19 у Білоцерківському районі, розглянули стан виконання програми Президента України «Велике будівництво» та реалізацію соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України».

Також члени колегії обговорили проєкт бюджету Білоцерківського району на 2022 рік, який представила членам колегії начальник управління фінансів райдержадміністрації Світлана Ейсмонт.

Доповідач зупинилася на детальному аналізі  соціально-економічного стану району та прозвітувала про хід виконання бюджету району у 2021 році. Зокрема, було зазначено, що у звітному періоді робота органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Білоцерківського району спрямовувалася на виконання завдань державних і регіональних програм соціально-економічного та культурного розвитку, а також програм національно-культурного розвитку, підготовку та виконання відповідних бюджетів, реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

Щодо формування районного бюджету, то, згідно з чинним законодавством, основними джерелами його надходжень визначено кошти, отримані від управління комунальною власністю (орендна плата, податок на прибуток комунальних підприємств, частина чистого прибутку) та адміністративні збори. За 9 місяців поточного року до районного бюджету  надійшло  522,3 тис. грн, що становить 204,8 % до затвердженого плану на звітний період.

Видаткова частина районного бюджету станом на 01.10.2021 року відповідно до внесених змін до районного бюджету,  прийнятих рішенням сесії районної ради від 13.08.2021 року, затверджена в сумі 23,5 млн грн, в тому числі загальний фонд  складає 19,9 млн грн, спеціальний фонд – 3,6 млн грн. Виконання  видаткової частини бюджету з початку  року складає 57,4% або 13,5 млн грн , в тому числі загальний фонд – 12,8 млн грн, спеціальний – 0,7 млн грн. Розбалансованість бюджету відрегульована за рахунок вільних залишків коштів відповідними рішеннями  сесії районної ради.

Пріоритетними у виконанні видаткової частини районного бюджету в  2021 році, як і в попередні роки, залишалися питання своєчасної виплати заробітної плати у бюджетній сфері, проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги, забезпечення інших виплат соціального спрямування та погашення заборгованості із заробітної плати і виплату компенсації  працівникам районних закладів та установ, які за рішенням громад не були прийняті до їхньої комунальної власності.

Щодо формування бюджету на 2022 рік, то його розрахунок здійснено відповідно до норм чинного Податкового і Бюджетного кодексів України, інших законодавчих актів з врахуванням внесених змін, пов’язаних з реформою децентралізації та зміни норм законодавства, які набувають чинності з наступного бюджетного року.

Дохідна частина загального фонду районного бюджету на 2022 рік (без врахування міжбюджетних трансфертів) сформована в загальній сумі 375,0 тис. грн.

53,3 відсотки у структурі доходів загального фонду районного бюджету припадає на доходи від власності та підприємницької діяльності, зокрема, на адміністративні штрафи та інші санкцїї, обсяг яких прогнозується у сумі  200,0 тисяч гривень.  46,7 відсотка припадає на плату за  адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційної господарської діяльності, обсяг якої прогнозується  в сумі 175,0 тис. грн.

Також, по загальному фонду районного бюджету на 2022 рік запланована  субвенція з державного бюджету  місцевим бюджетам на забезпечення окремих видатків районних рад, спрямованих на виконання їх повноважень у сумі 1297,9 тис. грн. Всього дохідна частина районного бюджету складає 1672,9 тис.грн.

Проєкт видаткової частини  районного бюджету на 2022 рік складено відповідно вимог статті 91 Кодексу з урахуванням наявного фінансового ресурсу, вимог програмно-цільового бюджетування на підставі поданих бюджетних запитів.

Усього видатки районного бюджету на 2022 рік складають  1672,9 тис. грн, в тому числі: загального фонду – 1672,9 тис. грн., що значно перевищує очікувані доходи. Зважаючи на це, у наступному бюджетному періоді головним розпорядникам коштів районного бюджету, якими є районна рада, районна державна адміністрація та управління фінансів РДА, необхідно здійснювати заходи щодо ефективного та раціонального використання бюджетних коштів та забезпечити першочергове фінансування видатків на оплату праці та енергоносіїв, не допускаючи простроченої кредиторської заборгованості із зазначених виплат.

Члени колегії, заслухавши доповідь начальника управління фінансів райдержадміністрації, прийняли рішення затвердити проєкт районного бюджету на 2022 рік та рекомендувати його до розгляду на сесії Білоцерківської районної ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень