Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Будьте обачними: на Білоцерківщині встановлено новий випадок сказу!

Дата: 02.08.2021 16:16
Кількість переглядів: 544

Фото без описуБілоцерківський відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі – Білоцерківський відділ) повідомляє, що відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Центральної випробувальної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та місті Києві від 20.07.2021 № 001873 п.м./21 про підтвердження діагнозу на сказ у лисиці (садівницьке товариство «Дружба-3», Білоцерківський район).

Білоцерківським відділом в осередках захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин», затвердженої наказом Головного управління ветеринарної медицини з Держветінспекцією Мінсільгосппроду України від 15.03.1994 № 5, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31.03.1994 за №54/263.

 

Довідкова інформація для власників домашніх тварин 

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabiesvirus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.

 

Причини сказу і шляхи передавання інфекції.

Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:

  • укус;
  • подряпину та мікроушкодження шкіри;
  • потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки.

 

Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.

 

Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, негайно зверніться до лікаря! Зволікання може коштувати життя!

 

Симптоми сказу

У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває 1–3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до року, залежно від низки факторів:

  • місця, кількості й глибини укусів (найнебезпечніші укуси в обличчя та голову загалом);
  • кількості й активності вірусу, що потрапив у рану;
  • віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих).

В разі інфікування людини показані негайна госпіталізація та введення антирабічної вакцини. Таких щеплень має бути шість: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й, 30-й і 90-й дні.

 

У випадку виявлення контакту домашніх тварин з тваринами дикої фауни, необхідно повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини, які обслуговують Вашу дільницю для проведення відповідних заходів, з метою попередження зараження та загибелі домашньої тварини.

 

У зв’язку з цим Білоцерківський відділ закликає не відмовлятися від проведення безкоштовних щеплень своїх домашніх тварин проти сказу, які щорічно проводяться спеціалістами Білоцерківської міської державної лікарні ветеринарної медицини.

 

У разі виявлення тварин з підозрілою та не характерною поведінкою, прохання негайно повідомляти Білоцерківську міську державну лікарню ветеринарної медицини (адреса: м. Біла Церква, вул.Товарна, 27, тел. (04563) 6-10-23, 6-52-05).

Не нехтуйте свої здоров’ям! Бережіть себе і своїх домашніх улюбленців від сказу!

Білоцерківський відділ Головного управління

Держпродспоживслужби в Київській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень