Будьте обачними: на Білоцерківщині встановлено новий випадок сказу!
Білоцерківський відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі – Білоцерківський відділ) повідомляє, що відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Центральної випробувальної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та місті Києві від 20.07.2021 № 001873 п.м./21 про підтвердження діагнозу на сказ у лисиці (садівницьке товариство «Дружба-3», Білоцерківський район).
Білоцерківським відділом в осередках захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин», затвердженої наказом Головного управління ветеринарної медицини з Держветінспекцією Мінсільгосппроду України від 15.03.1994 № 5, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31.03.1994 за №54/263.
Довідкова інформація для власників домашніх тварин
Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabiesvirus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.
Причини сказу і шляхи передавання інфекції.
Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:
- укус;
- подряпину та мікроушкодження шкіри;
- потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.
У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки.
Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.
Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, негайно зверніться до лікаря! Зволікання може коштувати життя!
Симптоми сказу
У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває 1–3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до року, залежно від низки факторів:
- місця, кількості й глибини укусів (найнебезпечніші укуси в обличчя та голову загалом);
- кількості й активності вірусу, що потрапив у рану;
- віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих).
В разі інфікування людини показані негайна госпіталізація та введення антирабічної вакцини. Таких щеплень має бути шість: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й, 30-й і 90-й дні.
У випадку виявлення контакту домашніх тварин з тваринами дикої фауни, необхідно повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини, які обслуговують Вашу дільницю для проведення відповідних заходів, з метою попередження зараження та загибелі домашньої тварини.
У зв’язку з цим Білоцерківський відділ закликає не відмовлятися від проведення безкоштовних щеплень своїх домашніх тварин проти сказу, які щорічно проводяться спеціалістами Білоцерківської міської державної лікарні ветеринарної медицини.
У разі виявлення тварин з підозрілою та не характерною поведінкою, прохання негайно повідомляти Білоцерківську міську державну лікарню ветеринарної медицини (адреса: м. Біла Церква, вул.Товарна, 27, тел. (04563) 6-10-23, 6-52-05).
Не нехтуйте свої здоров’ям! Бережіть себе і своїх домашніх улюбленців від сказу!
Білоцерківський відділ Головного управління
Держпродспоживслужби в Київській області