Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Олексій Чернишов: Для зменшення споживання природного газу важливо втілювати програми енергозбереження, термомодернізації у містах і громадах

Дата: 04.06.2021 09:59
Кількість переглядів: 471

Фото без описуЕнергоефективність – це один із важливих параметрів регіонального розвитку на найближчі роки. Про це заявив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час виступу на Конгресі місцевих і регіональних влад під головуванням Президента України.

 

Очільник Мінрегіону зазначив, що для зменшення споживання природного газу важливо втілювати програми енергозбереження, термомодернізації у містах і громадах, а також збільшувати частку альтернативних джерел енергії.

 

«Аби зима не прийшла, як то кажуть, «раптово», вже зараз необхідно розпочинати підготовку до неї. Вчора Урядом було створено відповідну міжвідомчу робочу групу для координації спільних заходів. Прошу міських голів долучатися до цієї роботи. Водночас зазначу, що минулий опалювальний сезон був найбільш стабільним за всі роки незалежності, незважаючи на ті виклики, що постали перед нами через збільшення вартості газу. Але ми знайшли рішення, зокрема, уклали Меморандум, який сприяв сталому функціонуванню підприємств», – зауважив Олексій Чернишов.

 

Окрім того, спільно з НАК «Нафтогаз України» відпрацьовано довгостроковий контракт на постачання природного газу (2021-2024), який передбачає фіксовану ціну на газ, що використовується для виробництва теплової енергії та надання комунальних послуг населенню.

 

Міністр відзначив, що для житлових будівель інструментом державної підтримки з впровадження енергоефективних проектів є Фонд енергоефективності. Отже, найбільша активність ОСББ спостерігається саме в тих громадах, які прийняли місцеві програми підтримки та долучились до співпраці із Фондом енергоефективності, зокрема – це Луцьк, Львів, Черкаси, Миколаїв.

 

«Наразі у Мінрегіоні готується також проект «Енергоефективність громадських будівель в Україні», який буде реалізовано за рахунок кредитної допомоги Європейського інвестиційного банку. Йдеться про масштабну допомогу малим та середнім містам й громадам у термомодернізації соціальних об’єктів – дитячих садочків, шкіл, лікарень… Будь ласка, використовуйте ці можливості та долучайтесь до співпраці», – додав Олексій Чернишов.

 

Окремо очільник Мінрегіону зупинився на переліку змін, що відбулися у містобудівній сфері. Олексій Чернишов наголосив на необхідності затвердження низки нормативно- правових актів, аби завершити процес запровадження прозорої системи в сфері будівництва. Також зазначив, що цьогоріч планується оновити близько 30 будівельних норм (що становить майже третину чинних ДБН) та розробити близько 130 національних стандартів.

 

Окрім того, на платформі Мінрегіону розроблено концепцію проекту закону, що має на меті спрощення процедури отримання дозволів на будівництво та прийняття об’єктів в експлуатацію. Паралельно посилюється відповідальність на етапі проведення експертизи проекту на відповідність чинному законодавству, а також — персональна відповідальність усіх учасників процесу будівництва.

 

Нагадаємо, що під час виступу на Конгресі місцевих і регіональних влад у Хмельницькому під головуванням Президента України Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголосив, що реформа децентралізації має бути успішно завершена у найкоротші строки.

 

За матеріалами Урядового порталу


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень