Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Відходи - це відповідальність! У центрі уваги – епізоотичне благополуччя жителів Білоцерківського району

Дата: 01.03.2021 12:25
Кількість переглядів: 672

Фото без описуУ зв’язку з складною ситуацією, яка склалася з побічними продуктами тваринного походження, що не призначені для споживання людиною в Україні, з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації та недопущення занесення африканської чуми свиней (далі - АЧС), сибірки на територію м. Біла Церква та Білоцерківського району, Білоцерківське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі - Білоцерківське міськрайонне управління) рекомендує операторам ринку, які займаються розведенням, утриманням, полюванням або первинним виробництвом поголів’я свиней та ВРХ посилити заходи з профілактики по поводженню з побічними продуктами тваринного походження отриманих під час забою тварин та у разі потреби привести їх у відповідність до вимог чинного законодавства.

Білоцерківським міськрайонним управління було ініційовано позачергове спільне засідання Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Білоцерківській міській раді та Білоцерківській районній державній адміністрації, яке відбулося 26 лютого 2021 року. На засідання були запрошені представники Білоцерківської, Узинської, Фурсівської, Маловільшанської територіальних громад та переробних підприємств, що розташовані на території цих громад.

Відповідно до порядку денного, під час засідання комісії було заслухано ряд питань, а саме про заходи профілактики африканської чуми свиней, сказу м’ясоїдних, грипу птиці та про стан дотримання законодавства у галузі поводження із побічними продуктами тваринного походження на території об’єднаних територіальних громад району.

На території Київської області нараховується більше чотирьохсот суб'єктів господарювання, що можуть утворювати відходи тваринного походження (тваринницькі ферми, птахогосподарства, забійні підприємства та ін.). Питання наявності несанкціонованих і неконтрольованих сміттєзвалищ, у т. ч. із побічними продуктами тваринного походження, може призвести до розповсюдженню інфекційних хвороб (АЧС, сибірки), збільшенню кількості безпритульних тварин тощо.

Білоцерківське міськрайонне управління інформує додатково, що дане питання регулюється Законом України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною» (далі - Закон) №287-VIII від 07.04.2015, який набрав чинності 19.10.2016 року.

Закон визначає організаційні та правові засади діяльності фізичних та юридичних осіб, пов’язаної з утворенням, збиранням, перевезенням, зберіганням, обробленням, переробкою, утилізацією, видаленням побічних продуктів тваринного походження, не призначених або визнаних непридатними для споживання людиною, продуктів оброблення, переробки побічних продуктів тваринного походження, не призначених для споживання людиною.

Враховуючи вищевикладене за результатами проведеного позачергового спільного засідання Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій, операторам ринку, які здійснюють діяльність на території м. Біла Церква та Білоцерківського району пов’язану з утворенням, збиранням, перевезенням, зберіганням, обробленням, переробкою, утилізацією, видаленням побічних продуктів тваринного походження, не призначених або визнаних непридатними для споживання людиною слід належно організувати роботу своїх підприємств відповідно до чинного законодавства, а органам місцевого самоврядування — вживати дієвих заходів щодо недопущення утворення несанкціонованих і неконтрольованих звалищ побічних продуктів тваринного походження на ввіреній території.

Також дано доручення Білоцерківському районному управлінню поліції ГУ НП в Київській області спільно з органами місцевого самоврядування вживати заходів щодо ліквідації місць стихійної торгівлі домашніми тваринами та м’ясопродуктами, ліквідації діяльності так званих «сірих» боєнь.

Забезпечити територіальним громадам ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ побічних продуктів тваринного походження (у т. ч. адміністративних межах їх розташування) та належне облаштування місць захоронення побічних продуктів тваринного походження (у т.ч. біотермічні ями, худобомогильники).

Білоцерківське міськрайонне управління                                                                                   Головного управління Держпродспоживслужби
в Київській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень