Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

5 грудня Україна та світ відзначають Міжнародний день волонтера

Дата: 04.12.2020 15:24
Кількість переглядів: 2372

Фото без описуОфіційна назва цього  дня - Міжнародний день добровольців в ім'я економічного і соціального розвитку. Проголошений він рішенням 40-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 17 грудня 1985 року на знак визнання важливої ролі добровольчих та інших організацій у соціальному й економічному розвитку суспільства.

Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють будь-де, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках для людей похилого віку тощо.

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014-й, яке з поодиноких спорадичних випадків виросло в потужний громадянський рух.  

А далі були трагічні сторінки в історії незалежної України, коли саме волонтери стали отим міцним стержнем, який допоміг вистояти всім нам і нашій державі. Війна на сході країни, тисячі поранених, біженців, відсутність налагодженої інфраструктури в армії – все це лягло на плечі українських волонтерів. Саме волонтери добровольцями йшли на фронт, волонтери збирали по світу гроші й везли на передову все, що лише могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували борщові набори.

Саме завдяки українським волонтерам – їхній шляхетній жертовності, активній громадянській позиції та фанатичній відданості справі – Україна вистояла й зберегла незалежність.

Білоцерківщина також не стояла осторонь волонтерського руху. Практично у кожному населеному пункті були пункти збору продовольчої допомоги нашим захисникам і жителям постраждалих районів. Згодом сформувалися цілі бригади волонтерів, які, практично, щотижня їздили туди, де найбільше потрібна була технічна, продовольча і моральна підтримка як воїнам, так мирному населенню.

І сьогодні волонтери активно працюють, підставляючи плече допомоги нашим захисникам, медичним працівникам, людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, або ж мають суттєві проблеми зі здоров’ям. 

- Ми щиро вдячні волонтерам за їхню самовідданість, самопожертву і відповідальність, - наголосила голова Білоцерківської районної державної адміністрації Людмила Мерзлюк, відзначаючи високу роль волонтерського руху у розвитку нашого суспільства. – Вони з готовністю відгукуються на кожне прохання про допомогу. Саме волонтери допомогли вистояти у найважчі роки нашим захисникам на сході країни, саме вони допомагають сьогодні нашим медичним закладам у боротьбі за життя людей, протидіючи коронавірсній інфекції. Відрадно зазначити, що до волонтерської когорти входять і  працівники адміністрації та  керівники і працівники районних організацій, установ, підприємств та закладів. Щиро вдячна всім, хто надавав і надає допомогу, хто з готовністю  підставляє плече допомоги. Нехай Господь посилає Вам міцне здоров’я і довгих життєвий шлях за Ваші мудрість, доброту і щедрість!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень