Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Під час ECOFORUM-2020 Держенергоефективності представило законодавчі ініціативи для підвищення енергоефективності економіки

Дата: 19.10.2020 11:39
Кількість переглядів: 558

Фото без опису«Енергоефективність, як обов’язкова складова декарбонізації та EUGreenDeal, має впроваджуватися у всіх секторах. Саме цей принцип ми закладаємо під час розробки законодавчих ініціатив»  -  повідомив Костянтин Гура, т.в.о. голови Держенергоефективності, у своєму відеозверненні до учасників ECOFORUM-2020.

 

Україна зацікавлена та вже зараз готується до запланованого Європейського зеленого курсу. «З одного боку, EU GreenDeal є викликом для нас, а з іншого – це можливості будувати енергоефективну економіку пліч-о-пліч з європейськими партнерами», - зауважив К.Гура у відеозверненні.

 

Так, Міненерго разом з Держенергоефективності та за участю експертного середовища активізували роботу над законодавством та підготували низку ініціатив, зокрема:

  • фіналізовано базовий законопроєкт «Про енергоефективність»;
  • доопрацьовано проєкт Національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року;
  • розроблено проєкт 5-річної цільової програми з енергоефективності, що буде охоплювати різні сектори економіки;
  • розроблено законопроєкти щодо відновлення ЕСКО-закупівель та розширення ЕСКО на об’єкти теплопостачання, водопостачання, електричних мереж;
  • підготовлено та подано на розгляд Уряду проєкт рішення щодо продовження програми «теплих кредитів» на 2021 рік;
  • розроблено цілий пакет законопроєктів для стимулювання інвестицій в  біоенергетику та багато іншого.

 

«Важливу роль у зменшенні енергозалежності, заміщенні традиційних енергоресурсів відіграють відновлювані джерела енергії. Технології у цій сфері у світі дешевшають і допомагають забезпечити енергетичні потреби українських громад та сімей. Спільно з Міненерго вже підготовлено законопроекти, щоб покращити умови впровадження проєктів з біоенергетики», - повідомив Юрій Шафаренко, заступник голови Держенергоефективності.

 

Крім цього,  Держенергоефективності за підтримки ЄС запровадило інформаційно-роз’яснювальну кампанію серед населення щодо переваг встановлення СЕС, геліоколекторів, теплових насосів та інших технологій: http://saee.gov.ua/uk/content/renewables.

 

Що стосується енергоефективності в одному з найбільш енергоємних секторів – у промисловості, то підготовлено законопроєкт щодо гарантованого джерела фінансування енергомодернізації підприємств України. Передбачається механізм, який дозволить акумулювати надходження з податку на викиди СО2, а це майже 1 млрд грн у рік, та реінвестувати їх у співфінансування енергоефективних проєктів для підприємств. Про механізм та переваги енергоефективних проєктів для промисловості детально розповіла Тамара Буренко, заступник директора Департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності.

 

Також, співпрацюючи з Держенергоефективності та усвідомлюючи необхідність дієвих фінансових інструментів, UNIDOразом з Укргазбанком створили Фонд гарантування позик для промислових підприємства на енергоефективність  (https://www.ukrgasbank.com/about/cooperation/unido). За умовами програми підприємства можуть брати кредити без застави на впровадження систем енергоменеджменту або модернізацію.

Ще одним інструментом залучення фінансових ресурсів є зелені облігації.Їх випуск дозволить залучати «зелене» фінансування за прийнятною вартістю, а реалізація інвестиційних проектів – заощаджувати енергоресурси і витрати на їх оплату. Для запуску цього ринку прийнято закон. Участь у його розробці брали Держенергоефективності, Національна комісія з цінних паперів та фондових ринків та міжнародні партнери (GIZ, IFC, UNIDO, UNDP, ClimateBondsInitiative). Першочергові заходи, над якими наразі працює Агентство для запровадження ринку зелених облігацій, окреслив Андрій Фролов, заступник начальника Управління реформування сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності.

Держенергоефективності щиро вдячне Професійній асоціації екологів України за організацію Всеукраїнського ECOFORUM-2020 та підняття актуальних для бізнесу і населення питань про енергоефективну та екологічну політику в країні.

До уваги усіх громадян:

– презентація Юрія Шафаренка, заступника голови Держенергоефективності, «Використання чистої енергії домогосподарствами та громадами»: http://saee.gov.ua/sites/default/files/SAEE_Shafarenko_25_09_2020.pdf

- презентація Андрія Фролова, заступник начальника Управління реформування сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності, "Зелені облігації як інструмент залучення фінансування в проекти екологічного спрямування": http://saee.gov.ua/sites/default/files/SAEE_Shafarenko_25_09_2020.pdf

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень