Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Безпечне застосування пестицидів

Дата: 15.04.2020 12:17
Кількість переглядів: 566

Фото без описуТехнологія вирощування рослинницької продукції в сільському господарстві  неможлива без застосування хімічних засобів захисту рослин. Хімічний метод захисту рослин простий, доступний, надійний та ефективний. Пестициди дозволяють господарствам підвищити свою ефективність, збільшити врожаї і скоротити втрати від шкідливих факторів. Без застосування пестицидів різко зростає забур'яненість полів і число хворих рослин, і в результаті знижується врожайність. Необхідність використання агрохімікатів для досягнення високих урожаїв та захисту рослин від шкідників є очевидною. Якщо господарства в країні почнуть відмовлятись від пестицидів, то це загрожуватиме продовольчій безпеці населення. 

Проте, використання хімічних препаратів призводить до зміни екологічного балансу природного середовища, негативно впливає на живі організми. При застосуванні засобів захисту рослин (ЗЗР) практично не уникнути забруднення повітря робочої зони і ґрунту та ґрунтових вод. Деякі пестициди можуть досить довго зберігатися в навколишньому середовищі. Найнебезпечніші зберігаються в землі ще 8-12 років. Забруднення ґрунту і вод призводить до підвищення вмісту пестицидів в рослинній продукції, роблячи її небезпечною для здоров'я.

При   невмілому застосуванні пестицидів, можна завдати значної шкоди не тільки навколишньому середовищу, а й здоров'ю людини. Проблема безпечного застосування пестицидів залишається на сьогоднішній день   дуже актуальною.

Щоб уникнути  ризиків нанесення шкоди здоров'ю населення при застосуванні агрохімікатів в сільському господарстві треба дотримуватись вимог державного санітарного та екологічного законодавства.

Ці вимоги  передбачені  ст. 25 Закону України „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” та Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів в народному господарстві»,  ДСанПіН  від 18.12.1996 №382 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів та агрохімікатів у народному господарстві України».

Для безпечного внесення пестицидів та  агрохімікатів земним способом Санітарні правила зокрема  регламентують  встановлення  зон санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць  відпочинку  -- при внесенні гранульованих форм пестицидів – 300м;  при вентиляторному обприскуванні не менше 500м.  Обробка    полів агрохімікатами в захисних зонах не дозволяється.

Завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств  повинна сповістити органи місцевого самоврядування та населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, терміни і методи застосування агрохімікатів. У період проведення робіт у радіусі 200м від меж ділянок, що обробляються повинні бути встановлені попереджувальні написи.

 Проведення сільськогосподарських робіт на ділянках, де були застосовані агрохімікати і допуск на них людей дозволяється тільки після закінчення термінів, що гарантують їх безпеку у відповідності до „Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”. Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виня­ток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколиш­нього повітря нижче +10 0С. Категорично  забороняється   приготування  розчинів пестицидів безпосередньо у полі без засобів механізації.  До роботи з агрохімікатами і пестицидами допускаються лише спеціально навчені та підготовлені працівники.

Ключ до безпечного  використання пестицидів та агрохімікатів в сільському господарстві - суворе дотримання  правил  їх внесення.

Будьте здорові!

Білоцерківське міськрайонне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Київській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень