На Білоцерківщині працюють експерти з аграрних питань
В рамках реалізації пілотного проєкту з питань внесення відомостей про агровиробників у Державний аграрний реєстр до Биковогребельської сільської ради завітала мобільна група експертів, у роботі якої взяв участь заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.
Присутні на зустрічі окрім ознайомленням з особливостями реалізації проєкту отримали консультації з актуальних питань. Зокрема, аграріїв Білоцерківщини цікавили питання:
- проведення аукціону на користування невитребуваних паїв, форма проведення торгів;
- розпаювання земель державної форми власності, що перебувають на балансі НААНУ;
- компенсація сплаченого ЄСВ державою для сімейних фермерських господарств;
- підстави та процедура набуття права власності на земельні ділянки;
- компенсація витрат на придбання с/г техніки державою;
- оформлення кредитів фермерам для ведення підприємницької діяльності;
- порядок створення Фонду гарантування кредитів;
- зміни в законодавстві щодо відшкодування ПДВ на сою та насіння свиріпи.
У складі мобільної групи працюють і представники Білоцерківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які під час зустрічі з громадянами надають необхідні юридичні консультації. Зокрема, у Биковій Греблі громадяни отримали відповіді з питань порядку та підстав розірвання договору оренди земельної ділянки (паю), пролонгації договору земельної ділянки (паю) у разі смерті орендодавця, припинення права власності на земельну ділянку; порядку встановлення меж земельної ділянки в натурі на місцевості тощо.
Наступна зустріч мешканців Білоцерківщини з представниками мобільної групи зі створення пілотного проєкту електронного аграрного реєстру відбудеться 13 лютого 2020 року об 11.00 у Поправській сільській раді.
Запрошуються всі бажаючі.