Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Білоцерківщині діє програма реабілітації дітей з інвалідністю

Дата: 06.02.2020 14:09
Кількість переглядів: 472

Фото без описуПід час оперативної наради у в.о. голови райдержадміністрації начальник управління соціального захисту населення Білоцерківської районної державної адміністрації Валентина Бачинська проінформувала присутніх про стан реабілітації дітей з інвалідністю  внаслідок дитячого церебрального паралічу, які проживають на території Білоцерківського району.

Так, у відповідності з постановою  Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 309 «Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу», запроваджено новий механізм забезпечення заходами із реабілітації дітей з інвалідністю за принципом «гроші ходять за людиною».

 

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до місцевого органу заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу, копії паспорта громадянина України, свідоцтва про народження дитини, індивідуальної програми реабілітації, виписку з медичної карти амбулаторного хворого (форма № 027/0), довідки МСЕК, пенсійного посвідчення.

 

Відповідно до Порядку бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей закладам охорони здоров'я будь-якої форми власності  або їх відокремленим підрозділам.

 

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяги та строки проведення таких заходів. Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження І та ІІ ступеня – 16 тис. грн, ІІІ ступеня – 25 тис. грн.

 

Протягом 2019 року послуги з реабілітації отримали чотири дитини з інвалідністю, які проживають на території Білоцерківського району. Послуги з лікувальної фізкультури, лікувального масажу, логопедичні послуги,  програми сенсорного розвитку надавалися в реабілітаційних центрах: медичний реабілітаційний кабінет  ФОП Андріяш С.П., ТОВ «Медичний центр фізичної терапії та медицини болю Інново»,  ТОВ «Центр реабілітації дитини «Вікторія».

 

Одночасно з державною програмою в Київській області діє обласна програма підтримки дітей з ДЦП,  затверджена наказом директора департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації від 26 жовтня 2018 р. № 336, якою затверджено «Порядок використання коштів, передбачених у обласному бюджеті для здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю». В програмі беруть участь реабілітаційні центри «Вікторія», «Крок за кроком», «Вільний рух». Гранична вартість реабілітаційних заходів за рахунок коштів обласного бюджету для однієї дитини з інвалідністю не повинна перевищувати 10 тис. гривень.

Зважаючи на викладене, управління соціального захисту населення Білоцерківської районної державної адміністрації звертається до родин, які виховують діток з інвалідністю: не замикайтеся в собі, вирішуючи проблеми зі здоров’ям своїх дітей, використовуйте можливості реабілітаційних заходів за рахунок коштів державного та обласного бюджетів. 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень