Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Алгоритм дій під час розпилення небезпечної хімічної речовини

Дата: 09.12.2019 10:07
Кількість переглядів: 816

Фото без описуПротягом останнього часу на території області трапилися випадки розпилення подразнюючих хімічних речовин у навчальних закладах, що супроводжувалися істотним погіршенням стану здоров’я учнів. 


28.11.2019 в м. Біла Церква у ЗОШ № 17 сталося інгаляційне отруєння дітей сльозогінним газом із балончика «Терен-4». На місце події було залучено 4 бригади Білоцерківської станції швидкої допомоги. Надано першу домедичну допомогу 14 дітям різного віку, 7 дітей госпіталізовано до відділення інтенсивної терапії з профілактичною метою до Київської обласної дитячої лікарні № 2. 


02.12.2019 в м. Буча у ЗОШ № 4 сталося інгаляційне отруєння дітей сльозогінним газом із балончика «Терен-4». На місце події було залучено 3 бригади станції швидкої допомоги Бучанськї підстанції філії «Вишгородська станція екстреної медичної допомоги». Надано першу домедичну допомогу 11 дітям віком до 10 років, 2 дітей госпіталізовано до відділення інтенсивної терапії з профілактичною метою до Ірпінської центральної міської лікарні.


Білоцерківський районний відділ ГУ ДСНС У країни у Київській області доводить до відома як діяти у випадку виникнення НС пов’язаних із використанням небезпечних  хімічних речовин: 
•  при одержанні повідомлення про викид (розлив) в атмосферу небезпечної хімічної речовини уникайте паніки;
•  надягніть засоби індивідуального захисту органів дихання та найпростіші засоби захисту шкіри або вологою хустинкою;
•  по можливості негайно залишіть зону хімічного забруднення;
•  виходьте із зони хімічного зараження в бік, перпендикулярний напрямку вітру;
•  при підозрі на ураження НХР уникайте будь-яких фізичних навантажень, необхідно пити велику кількість рідини ( чай, молоко, сік, вода) та звернутися до медичного закладу;
•  вийшовши із зони зараження, зніміть верхній одяг, ретельно вимийте очі, ніс та рот, по можливості прийміть душ.


Запам'ятайте! Перша медична допомога ураженим в осередку хімічного ураження полягає у захисті органів дихання, видаленні та знезараженні стійких небезпечних  хімічних речовин на шкірі, слизових оболонках очей, на одязі та негайній евакуації за межі зараженої зони. При отруєнні хлором необхідно винести потерпілого із зони зараження. При зупинці дихання – зробити штучне дихання. Шкіру, рот, ніс промити 2% розчином питної соди або водою. При отруєнні аміаком треба винести потерпілого із зони зараження, шкіру, рот, ніс промити водою. В очі закапати по дві-три краплі 30% альбуциду, в ніс - оливкове масло.
При необхідності відправити потерпілого до медичного закладу.

 

У сучасному бурхливому швидкоплинному бутті, переповненому всілякими ризиками, ніхто не застрахований від впливу небезпечних хімічних речовин, екстремальних подій, особливо діти.  То ж звертаємо увагу педагогічних працівників і батьків:
- проводьте бесіди щодо небезпеки хімічних речовин;
- забороняйте дітям брати до рук невідомі предмети, ємності, ампули тощо;
- частіше спілкуйтесь з дітьми, звертайте увагу на зміни у їх поведінці, не стійте осторонь їхніх питань і проблем.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень