Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Дайджест новин Уряду 27.03.2018

Дата: 28.03.2018 10:38
Кількість переглядів: 626

Фото без описуУкраїна та Євросоюз посилюють промисловий діалог – зустріч Глави Уряду з Єврокомісаром Ельжбєтою Бєньковскою

Україна та Європейський Союз посилюють діалог у сфері промисловості з метою прискорення економічного зростання в Україні та формування можливостей для залучення українських підприємств в європейські ланцюги доданої вартості та загальноєвропейську промислову стратегію. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Комісаром ЄС з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та малого і середнього бізнесу Ельжбєтою Бєньковскою.

«Сьогоднішня зустріч має надважливе значення. Ціль мого Уряду - забезпечити сталий економічний ріст. Потенціал промисловості має широкі можливості. Працюємо над тим, аби зняти бар’єри для розвитку і отримати нові імпульси для руху вперед по всіх секторах», - сказав Володимир Гройсман.

«Ми бачимо прогрес реформ, ми бачимо скільки зусиль ви докладаєте для проведення змін. Сподіваюсь, ми зможемо обговорити можливості різних секторів економіки, і ми говоримо про те, щоб Україна стала частиною нашої загальної промислової стратегії. Ми говоримо не просто про підтримку, а про деталі та конкретні акценти нашого промислового діалогу», - сказала Єврокомісар.

Глава Уряду проінформував Ельжбєту Бєньковску про порядок денний роботи Уряду, про основні напрямки роботи, серед яких – посилення інституціонального захисту бізнесу, полегшення умов ведення підприємництва, досягнення високих позицій в рейтингу Світового банку Doing Business, завершення формування антикорупційної вертикалі, продовження децентралізації.

«Ми масштабно відновлюємо інфраструктуру, займаємося будівництвом доріг, обговорюємо можливості концесії, - сказав Володимир Гройсман. - Наш пріоритет зростання економіки в 5-7%. Ми будемо динамічно рухатися далі».

Зі свого боку Єврокомісар підкреслила, що Україна насправді має великий потенціал розвитку, передусім в промисловій сфері, в агросфері. «Саме тому ми готові допомогти розкрити цей потенціал – з огляду, передусім, на регулятивні рішення, - зазначила Єврокомісар. – Ми віримо в вільну торгівлю (з Україною), у вільний ринок, ми ніколи на будемо йти врозріз з політикою СОТ та політикою вільної торгівлі».

Під час перемовин сторони також обговорили співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями та питання макрофінансової підтримки України з боку ЄС.

«Україна вже сьогодні є кращою за багатьма позиціями. Україна, насправді, - приклад для Європи в контексті відновлення держави. Ви маєте бути гордим тим, що ви зробили на шляху реформ. І нам потрібно посилювати наші зв’язки між підприємствами та в рамках промислових кластерів», - сказала Єврокомісар.

Довідково 

Однією з цілей візиту Комісара ЄС з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та малого і середнього бізнесу Ельжбєти Бєньковскої є активізація Діалогу високого рівня Україна - ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості.

Діалог високого рівня, започаткований в березні 2017 року, має сприяти вирішенню проблем промисловості, підвищенню довіри між підприємцями, залученню українських підприємств до міжнародних ланцюгів доданої вартості, розвитку інновацій.

Промисловий діалог став майданчиком для обміну інформацією та передовим досвідом щодо шляхів модернізації та реструктуризації української промисловості і поліпшення рамкових умов для підприємств, зокрема в сегменті малого та середнього бізнесу.

І тепер сторони планують затвердити Дорожню карту Діалогу Україна-ЄС як додатковий інструмент посилення співпраці.

 

Степан Кубів звернувся до Нацбанку з проханням надати НАК “Нафтогаз України” індивідуальну валютну ліцензію

26 березня Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів направив до Національного банку України лист з проханням спростити здійснення операцій з іноземною валютою для НАК “Нафтогаз України” при нарахуванні сплати за транзит природного газу ПАТ “Газпром” (РФ).

Так, зокрема, в листі йдеться про надання НАК “Нафтогаз України” можливості отримувати індивідуальні ліцензії для швидкого перерахунку надлишково сплачених “Газпромом” коштів за транзит природного газу, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу від 22 грудня 2017 року та 28 лютого 2018 року.

Також Перший віце-прем’єр-міністр попросив НБУ надати дозвіл “Нафтогазу” не здійснювати обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті, що надійшли з-за кордону, якщо ці кошти мають бути повернені компанією на користь ПАТ “Газпром”

 

Степан Кубів: Україна активно переймає та адаптує найкращі практики ЄС в розвитку промисловості

27 березня у Києві відбулося Друге засідання Діалогу високого рівня Україна-ЄС з горизонтальних питань та окремих секторів промисловості під співголовуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та Комісара ЄС з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та малого і середнього бізнесу Ельжбєти Бєньковскої.

Учасники Діалогу обговорили застосування європейських стандартів якості в промисловому виробництві, залучення технологічних та інноваційних рішень, забезпечення участі в глобальних, європейських і регіональних ланцюгах постачання, розвиток співпраці з підприємствами держав-членів ЄС, а також вивчення і застосування передового досвіду з метою вдосконалення управління промисловим виробництвом.

"Від березня 2017 року, коли відбулося перше засідання Діалогу у Брюсселі, він став ефективним майданчиком для обміну інформацією та досвідом з ЄС щодо шляхів модернізації та реструктуризації української промисловості, поліпшення рамкових умов для співпраці підприємств, зокрема малого та середнього бізнесу. Ці контакти формують основу для створення виробничих ланцюгів Україна-ЄС для продукції з високою доданою вартістю", - підкреслив Степан Кубів.

Він наголосив, що Україна досягла значного прогресу щодо усунення технічних бар`єрів у торгівлі з ЄС. Зокрема, завершений перехід від застарілої системи обов’язкової сертифікації продукції до системи оцінки відповідності згідно з технічними регламентами, що ідентичні європейським. Українську систему акредитації визнано на міжнародному рівні. Степан Кубів додав, що Діалог також найближчим часом відкриє двері до укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів.

"У 2017 році завдяки реалізації задекларованих Урядом реформ та запуску масштабних інвестиційних проектів: інфраструктурних, оборонних, енергоефективних, ми бачимо позитивні структурні зрушення в економіці України щодо посилення інвестиційної складової розвитку", - розповів Перший віце-прем’єр-міністр України.

Степан Кубів зазначив, що реальний ВВП у 2017 році порівняно з 2016 роком збільшився на 2,5%. За підсумком 2017 року також збереглася позитивна динаміка у промисловості. Переробна промисловість зросла на 4%. Найкраща динаміка спостерігалась в хімічному виробництві – на 18,4% та машинобудуванні – 7,9%.

"Українська промисловість має сильний потенціал та може стати серйозним партнером для європейських компаній. Така співпраця буде взаємовигідною і відкриє нові можливості для зростання", - підкреслив Степан Кубів.

Він також додав, що автомобілебудування – один з найперспективніших напрямів співпраці з країнами ЄС. 75 % електричних джгутів для автомобілів всієї Європи виготовляють в Україні. Кабельні мережі постачаються на заводи 11 країн ЄС, де комплектують моделі світових брендів. Також перспективні напрямки співпраці – авіабудування та енергетичне машинобудування.

"Наша головна мета – швидка трансформація економіки із сировинно-орієнтованої в інноваційну та високотехнологічну модель. Для визначення довгострокових пріоритетів у цьому напрямку розроблено проект Стратегії розвитку промислового комплексу. Важливо, що наші орієнтири узгоджуються з європейською Промисловою Стратегією", - зазначив Степан Кубів.

Перший віце-прем’єр-міністр України повідомив також, що Мінекономрозвитку розпочало роботу над Національною програмою розвитку кластерів для підтримки існуючих інноваційних ланцюгів доданої вартості, та закликав європейських колег надати технічну підтримку ЄС для пошуку оптимальної моделі такої програми.

"За сприяння з боку Уряду на 2018 рік запланована інтеграція наявних кластерних ініціатив до Європейської платформи кластерної взаємодії, підтримка створення пілотних проектів в пріоритетних галузях промисловості. Серед таких ініціатив – дніпровський космічний кластер, кластерна ініціатива в автопромисловості на західній Україні", - зазначив Степан Кубів.

Він зауважив, що Україна активно переймає та адаптує найкращі практики ЄС із розвитку промисловості. Зокрема, розпочато активну фазу впровадження підходу смарт-спеціалізацій у пілотних областях разом із Спільним дослідницьким центром Європейської Комісії.

Робота учасників Діалогу продовжиться на рівні експертів за напрямками промисловості.

Довідково

У 2016 році Україна та ЄС прийняли рішення про започаткування Діалогу високого рівня Україна-ЄС з горизонтальних питань та окремих секторів промисловості, 1-2 березня 2017 року у м. Брюссель відбулось Перше інавгураційне засідання Діалогу, де започаткували засідання п’яти Робочих груп (промисловість (автомобілебудування); малий та середній бізнес; космос; публічні закупівлі; технічні бар’єри у торгівлі та стандартизація). За результатами формуються спільні подальші дії та кроки задля зміцнення співробітництва та розвитку промисловості як України, так і ЄС.

 

Уряд має виконати низку амбітних завдань для покращення впровадження політики щодо гендерної рівності, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Цього року український Уряд має виконати велику кількість завдань, що дозволять покращити державну політику у сфері дотримання гендерної рівності, оскільки вперше політика у цій сфері - серед головних пріоритетів діяльності Кабміну.

Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила під час наради з координаторами реалізації завдань гендерної політики в центральних органах виконавчої влади.

Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що серед головних цьогорічних пріоритетів у сфері гендерної політики є розробка Плану реалізації Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW); перегляд і актуалізація Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325; впровадження інституту радників з гендерних питань та гендерна освіта у вищих навчальних закладах сектору безпеки та оборони, упорядкування питання проведення гендерно-правової експертизи проектів нормативно-правових актів.

«Нагадаю, за підтримки Уряду Канади та у тісній співпраці зі структурою «ООН Жінки» в Україні було започатковано проект «CEDAW в дії!», в рамках якого експертним середовищем були розроблені пропозиції до проекту Національного плану дій з виконання Заключних зауважень до восьмої періодичної доповіді України про виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW). Згідно з планами Кабмін має затвердити документ найпізніше у червні», – зазначила Віце-прем’єр-міністр, коментуючи поточний стан розробки Плану.

Щодо другого пріоритетного напрямку роботи у цій сфері - перегляду і актуалізації Національного плану дій (НПД) з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 - Іванна Климпуш-Цинцадзе запропонувала створити робочу групу на чолі з співголовами від Мінсоцполітики та МТОТ, яка б до травня завершила роботу з розробки проекту внесення змін до Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року.

Зміни до НПД повинні стосуватися в першу чергу посилення тих його частин, що спрямовані на участь жінок у всіх процесах досягнення миру; запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом на Донбасі; розробку завдань із забезпечення підтримки та супроводу розробки відомчих, обласних та місцевих планів.

Під час наради йшлося також про впровадження інституту радників з гендерних питань та гендерної освіти у вищих навчальних закладах сектору безпеки та оборони.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, коментуючи проблему, повідомила про те, що цього року Уряд разом з «ООН Жінки» запускає пілотний проект з уніфікації гендерної освіти в секторі безпеки і оборони. Йдеться в першу чергу про розробку посібників, методичних матеріалів на навчальних програм з гендерної тематики.

Під час засідання окрему увагу було приділено обговоренню необхідності криміналізації гендерно-зумовленого насильства, адже законодавчі прогалини в існуючому законодавстві часто дозволяють уникати відповідальності злочинцям.

Присутній на засіданні заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця зазначив, що ці проблеми покликана вирішити ратифікація Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція).

«Я хочу нагадати, закони, які були ухвалені (щодо криміналізації домашнього насильства), були частиною пакета, який передбачав, що ті прогалини, які є, повинна була перекрити ратифікація Стамбульської конвенції. Як відомо, конвенція не була ратифікована. На моє глибоке переконання, без ратифікації Стамбульської конвенції ці прогалини не будуть заповненні. Тим паче, що Україна вже давно підписала цю конвенцію», - наголосив заступник Міністра.

 

Північний потік-2 є політично мотивованим проектом, який треба зупинити, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на зустрічі з депутатами Бундестагу

Магістральний газопровід «Північний потік – 2» є політично- мотивованим проектом, який загрожує енергетичній безпеці як України, так і всієї Європи, і тому його будівництво має бути зупинене. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з групою депутатів німецького Бундестагу від Соціал-демократичної партії Німеччини.

«Ми цінуємо позицію ЄС стосовно зацікавленості в транзиті газу через Україну. Ми наполягаємо на тому, щоб цей маршрут був збережений і надалі експлуатувався, а будівництво газопроводу "Північний потік-2" має бути зупинене», - сказала І.Климпуш-Цинцадзе.

«Ми знаємо позицію Німеччини, яка вважає цей проект лише комерційним. Але не можна не помічати, що це політично мотивований проект, який загрожує енергетичній безпеці як України, так і всієї Європи. Треба брати до уваги безпеку та надійність енергопостачання, диверсифікацію постачальників та шляхів, відповідність проекту загальним правилам конкуренції в ЄС, а також загальні геополітичні ризики», - додала Віце-прем’єр-міністр.

І.Климпуш-Цинцадзе вказала, що останнє рішення «Газпрому» скоротити постачання газу у відповідь на рішення Стокгольмського арбітражного суду, винесене на користь України, лише доводить, що Кремль готовий маніпулювати енергетичною залежністю європейських держав у власних політичних інтересах. В той же час, за її словами, немає жодних ознак, що вказують на намір Росії дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань.

«Україна стала однією з небагатьох держав, політика щодо якої знайшла відображення у тексті коаліційної угоди нового уряду ФРН.  Ми вдячні за включення в угоду потужних сигналів про підтримку України. Дуже важливо, що новий федеральний уряд має намір підтримати повне відновлення територіальної цілісності України та здійснення реформ в Україні. Маємо сподівання, що Німеччина як країна, яка відіграє важливу роль серед країн-учасниць перемовин у Нормандському форматі, і надалі підтримуватиме санкції для стримування Російської Федерації», - зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Вона високо оцінила підтримку німецьким урядом українських реформ, спрямованих на зміцнення державної служби, процесу децентралізації, енергоефективності, верховенства права та подальший розвиток громадянського суспільства.

І.Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що Німеччина є одним з провідних торговельних партнерів України. Частка торгівлі з Німеччиною в зовнішній торгівлі України з ЄС сягає 20%, постійно зростаючи, а завдяки німецьким інвестиціям в українську економіку створено майже тридцять тисяч робочих місць. Обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та ФРН зріс в 2017 р. на 22,7% і склав 8,1 млрд дол. США. Обсяг прямих інвестицій з ФРН в Україну склав 1,8 млрд дол. США, Німеччина посіла п'яте місце серед основних країн-інвесторів. Левова частка німецьких інвестицій спрямована на реалізацію інвестпроектів у сфері виробництва комплектуючих для автопрому, ці підприємства забезпечують 30% товарної структури вітчизняного експорту до ФРН.

На закінчення розмови представники німецької сторони зазначили, що про позитивні зміни, які відбуваються, Україні наразі потрібно більше розповідати, як всередині країни, так і назовні. І.Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна на шляху змін потребує тривалої залученості та підтримки ЄС та, зокрема, Німеччини.

 

 

Уряд багато досяг в реформуванні країни, важливо продовжувати рух, - Пітер Вагнер

Уряд багато досяг в реформуванні країни, важливо продовжувати рух. Про це заявив керівник групи підтримки України в Єврокомісії Пітер Вагнер під час обговорення реформ в Україні у Лондоні. "Економічна ситуація стабілізувалась вражаючи швидко, децентралізація найбільш успішна", - додав він.

Робочий візит був присвячений обговоренню прогресу реформ в Україні та пріоритетів на майбутнє, а також обговоренню деталей подальшої співпраці, зокрема, підтримки реформ в Україні.

Презентацію про стан реформ та пріоритети Уряду на заході представив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко. Він також зустрівся з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку та партнерами з Європейського Союзу.

"Через півтора роки після запровадження спеціалізованих груп підтримки реформ ми досягли моменту, коли має відбутись перехід на наступний етап співпраці", - сказав Міністр. "Ми досягли значного прогресу і тепер настав час закріпити наші досягнення. На наступному етапі ми хочемо зосередити наші зусилля на таких пріоритетах, як приватизація, ефективне управління державними підприємствами, реформа державного управління та покращення ділового клімату. Ми також хочемо розширити сферу охоплення програми підтримки, ввівши групи підтримки реформ в інші міністерства та відомства. Ці команди не тільки важливі для впровадження реформ, вони є потенційною основою для сучасної, професійної та ефективної державної служби в Україні".

Міністр також подякував міжнародним партнерам за постійну та комплексну підтримку, яка свідчить про довіру та визнання нашого прогресу у впровадженні реформ.

Єврокомісар Йоганнес Ган додав: "Угода про асоціацію надала Україні та ЄС потенціал для зближення та більшої співпраці. Щоб отримати переваги, які відкриває Угода, Україні потрібно впровадити багато складних реформ. Ми, як і раніше, підтримуємо Україну в будівництві кращого урядування, сильнішої економіки та сильного суспільства. Державне управління повинно бути інклюзивним, прозорим, чесним та підзвітним, а також воно має пропонувати якісні послуги всім громадянам України. Успіх реформ в Україні залежить від самих українців, що працюють заради їх власного майбутнього. Ми допомагаємо їм будувати сильну Україну".

Нагадаємо, для підтримки впровадження реформ в Україні за підтримки ЄБРР та ЄС у 2016 році були створені групи підтримки реформ. На першому етапі такі групи працювали в Міністерстві фінансів, Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, Міністерстві інфраструктури та Міністерстві аграрної політики та продовольства України. Після успішного першого етапу команди підтримки реформ були створені також у Міністерстві екології та природних ресурсів та Міністерстві регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства, а також в Державному агентстві автомобільних доріг України. Сьогодні в них працює близько 150 людей, які займаються розробкою та реалізацією пріоритетів галузевих реформ, а також перетворенням державного апарату.

Команди підтримки реформ є частиною більш широкої архітектури підтримки реформ #MakeReformsHappen в Україні. До неї також належать Національна рада реформ, Офіс реформ КМУ, Стратегічна група радників для підтримки реформ в Україні на чолі з Іваном Міклошем. Елементи архітектури реформування фінансуються з рахунку «Стабілізація та сталий розвиток", створеного ЄБРР у 2014 році для підтримки зусиль України з реформування економіки, покращення бізнес клімату та сталого розвитку. Учасниками цього фонду є Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Польща, Швеція, Швейцарія, Великобританія, США та ЄС.

 

МОЗ затвердив Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу

Порядок визначає правила, за якими українці будуть вибирати терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, і є обов’язковим для усіх закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу.

Уже з 2 квітня українці можуть вільно обрати свого лікаря: терапевта для дорослого, педіатра для дитини чи сімейного лікаря для усієї сім’ї, за умови що обраний ними заклад вже підключений до системи «Електронне здоров'я». Підписуючи декларацію з обраним лікарем, ви повідомляєте державу через Національну Службу Охорони Здоров’я (НСЗУ), що кошти за ваше обслуговування мають надходити саме у цей медзаклад. Тож декларація фактично є формою заяви. Її не потрібно перепідписувати: декларація діє доти, поки ви не вирішите змінити свого лікаря.

Порядок визначає, що ви можете вибирати лікаря у будь-якому медзакладі, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Водночас цей медзаклад має бути підключеним до системи «Електронне здоров'я». Це важливо, адже ваші дані зберігатимуться не в папках чи картонних коробках, як це було раніше, а в електронній системі. Ви впізнаєте заклад, де вже можна підписати декларацію, за наліпкою «Тут можна обрати свого лікаря».

Докладніше: Як українці обиратимуть терапевтів, педіатрів і сімейних лікарів

 

МОЗ затвердив Порядок надання первинної медичної допомоги

Укладено Порядок надання первинної медичної допомоги – документ, який регламентує роботу терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, дає чіткий перелік послуг закладів «первинки» і формує нову культуру взаємодії лікаря та пацієнта. Уже з 1 липня абсолютно усі заклади первинної медичної допомоги (ПМД) мають керуватися цим документом.

Які послуги надаватимуть терапевти, педіатри та сімейні лікарі

Наказ №504 «Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги» визначає список послуг ПМД, вартість яких компенсовуватиме держава через Національну cлужбу здоров’я України (НСЗУ). Так, терапевти, педіатри та сімейні лікарі спостерігатимуть за вашим станом здоров’я (чи станом здоров’я вашої дитини), ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, патологічні, фізіологічні (під час вагітності) стани. Так само терапевти, педіатри та сімейні лікарі вестимуть пацієнтів із хронічними захворюваннями та станами. За потреби ваш лікар дасть направлення до фахівця вторинної чи третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга тощо – чи буде консультуватись з ним щодо вашого лікування.

Ваш лікар також надаватиме невідкладну допомогу при гострому розладі фізичного чи психічного здоров’я, якщо не потрібно екстреної, спеціалізованої або високоспеціалізованої меддопомоги.

Важливою буде роль вашого лікаря і у запобіганні хвороб. Ваш лікар вчасно виявить ризики для здоров’я. Він проконсультує, як поступово звільнитись від пагубних звичок, де знайти додаткову допомогу і перейти на здоровий спосіб життя.

У компетенції лікаря «первинки» – спостереження за здоровою дитиною, неускладненою вагітністю і окремі послуги паліативної допомоги. Ваш лікар також видасть потрібну довідку, листок непрацездатності, направлення для проходження медико-соціальної експертизи тощо.

Скільки людей може обслуговувати один лікар?

Згідно з Порядком, оптимальний обсяг практики для сімейного лікаря складає 1 800 пацієнтів, терапевта – 2 000, педіатра – 900.

Обсяг практики може відрізнятися від оптимального залежно від соціально-демографічних, інфраструктурних та інших особливостей території, в межах якої мешкають люди, що належать до відповідної практики. Наприклад, якщо сімейний лікар працює у селі, де мешкає 2000 людей, то усі жителі зможуть обслуговуватись у нього. Без медичної допомоги не залишиться ніхто.

Чи будуть лікарі виїжджати на виклики до пацієнта?

Так, але рішення приймає лікар (терапевт, педіатр чи сімейний лікар), а не пацієнт чи працівники реєстратури. Люди, які насправді потребують консультації лікаря у себе вдома, не залишаться без допомоги. Пацієнт може подзвонити і записатись на прийом до лікаря або обґрунтувати потребу і викликати лікаря до себе додому, залишивши при цьому свої контактні дані. Лікар тепер матиме можливість передзвонити пацієнту і обговорити з ним його проблему, а також домовитись про час такого візиту. Раніше пацієнт самостійно здійснював оцінку свого стану або стану своєї дитини і приймав рішення дочекатися лікаря вдома. Зараз лікар на підставі інформації від пацієнта здійснюватиме оцінку ситуації і пропонуватиме пацієнту більш виважене рішення. Іноді стан пацієнта вимагатиме виклику швидкої (103), а не очікування, поки лікар ПМД прийде до нього.

Мова йде не про екстрену допомогу – служба «швидкої» працюватиме у звичному режимі.

 Хто прийматиме пацієнтів, якщо лікар у відпустці?

Якщо лікар у відпустці чи з інших причин не може прийняти пацієнта, то надавач ПМД (заклад охорони здоров’я) має забезпечити заміну. Усі пацієнти практики мають знати про тимчасового нового лікаря завчасно: за тиждень, якщо заміна передбачувана (наприклад, лікар у відпустці чи у відрядженні), у перший день, якщо заміна непередбачувана (наприклад, лікар захворів).

При цьому укладати нову декларацію, писати заяви, йди до головного лікаря не треба. Навпаки – завдання адміністрації завчасно проінформувати пацієнтів, дати їм інформацію про нового лікаря і простежити, щоб меддопомога була безперервною.

З повагою до пацієнта: сервісні вимоги до медзакладів

Порядок вперше вводить поняття практики ПМД (первинної медичної допомоги) – це лікар та його пацієнти. Так, лікар формує свою практику та налагоджує довірчі стосунки з кожним пацієнтом. Водночас лікарі можуть утворювати групові практики ПМД: об'єднуватись, щоб забезпечити сервісні умови та безперервність надання меддопомоги.

Так, у Порядку вперше передбачені сервісні умови надання меддопомоги – прості речі, які тепер мають виконуватись обов’язково. Так, якщо змінюється адреса надання меддопомоги чи режим роботи, то пацієнти мають бути проінформовані: оголошення з новою адресою чи зміненим графіком прийому мають з’явитись у доступному для пацієнтів місцях і на веб-сторінках закладу чи лікаря, якщо такі є. Крім того, якщо пацієнти уже записались на прийом, їм мають повідомити про зміну адреси чи режиму роботи особисто (наприклад, телефоном).

Так само важливо інформувати пацієнтів, якщо надавач первинної меддопомоги з якихось причин припинив свою діяльність. Крім оголошення у доступному для пацієнтів місцях і на веб-сайтах, відповідні повідомлення має отримати кожен пацієнт особисто.

Як записатися на прийом і чи працюватимуть медзаклади у вихідні?

Записатись до лікаря можна буде особисто, телефоном, електронною поштою чи іншими доступними засобами. Якщо змінився номер телефону, адреса електронної пошти тощо – пацієнти мають бути проінформовані.

На вихідних більшість закладів не працюватимуть повний робочий день. Водночас Порядок визначає, що надавач ПМД може самостійно або спільно з іншими надавачами ПМД утворити черговий кабінет, де будуть приймати пацієнтів поза визначеними годинами прийому, а також у вихідні, святкові та неробочі дні.

Про Табель технічного оснащення

Щоби заклади могли надавати якісну меддопомогу, вони мають відповідати Табелю технічного оснащення. Оновлений Примірний табель матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, які надають первинну медичну допомогу, значно коротший, ніж це було раніше, і відповідає реальним потребам на «первинці». Необхідне технічне оснащення дозволить виконати Порядок надання ПМД.

 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень