Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

В КИЇВСЬКІЙ ОДА ВІДБУВСЯ ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР НА ТЕМУ “АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ПІДГОТОВКИ ПРОЕКТІВ, ЩО ФІНАНСУЮТЬСЯ ЗА РАХУНОК КОШТІВ ДЕРЖАВНОГО ФОНДУ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТА СУБВЕНЦІЇ НА РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД”

Дата: 25.04.2018 10:18
Кількість переглядів: 644

Фото без описуНавчальний семінар для представників об’єднаних територіальних громад організовано Київською ОДА спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та проектом  “U-LEAD with Europe”

Протягом заходу учасники розглянули важливі питання, серед яких підготовка, подання, оцінка та впровадження проектів, що фінансуються за кошти ДФРР, основні вимоги щодо розробки та затвердження проектно-кошторисної документації, приклади проектів місцевого та регіонального розвитку. Також опрацьовано ідеї проектів, які можуть бути подані ОТГ на фінансування з коштів ДФРР у 2018 році.

“На сьогоднішній день є  два основні фінансові інструменти, які допомагають розвиватися об’єднаним територіальним громадам – це державний фонд регіонального розвитку та субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Саме тому  якість підготовки таких проектів потребує особливої уваги. Ефективне використання субвенції сприятиме збільшенню та оновленню основних фондів комунальної власності сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад. Отже, ОТГ повинні активно визначатися з переліком проектів, які можуть реалізуватися у 2018 році та для вчасного отримання коштів і реалізації подати його до 4 червня 2018 року на розгляд експертної комісії” – зазначає перший заступник голови КОДА Андрій Анісімов.

З актуальних питань представників ОТГ консультували фахівці відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування в Київській області, департаменту економічного розвитку і торгівлі КОДА та  департаменту містобудування та архітектури КОДА.

За словами спікерів,згідно вимог, для отримання субвенції подані заявки повинні відповідати: проекту Плану соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади на відповідний рік; заявка повинна бути оформлена згідно вимог наказу Мінрегіону № 82, а також враховувати потреби осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення під час розроблення проектної документації, при закупівлі транспортних засобів. Заявки готуються за напрямками: розробки проектної, містобудівної та планувальної документації, здійснення інших заходів щодо об’єктів комунальної форми власності; закупівлю транспортних засобів для підвезення дітей, транспорту спеціального призначення; нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт вулиць, доріг, мостів, переходів комунальної власності; створення, модернізацію ЦНАПів; ремонт та утримання доріг місцевого значення; нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів водопостачання та водовідведення; реконструкцію, переобладнання, перепрофілювання будівель бюджетних установ; створення сучасних систем організації управління громадою – комунікаційних мереж, баз даних, систем оповіщення населення. Також проектні заявки мають бути погоджені спершу комісією облдержадміністрації, а пізніше, за наявністю позитивного висновку ОДА, й комісією Мінрегіону.

У рамках семінару також  відбулася Всеукраїнська відео-конференція з питань ДФРР та субвенції на формування інфраструктури ОТГ за участі представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а також обласних державних адміністрацій та об’єднаних громад.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень