Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

У Києві відкрилась Міжнародна конференція з питань захисту цивільних у збройних конфліктах

Дата: 11.04.2018 09:22
Кількість переглядів: 567

Фото без описуВіце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у відкритті ІІІ Міжнародної конференції з питань цивільно-військового співробітництва на тему «Захист цивільного населення під час збройного конфлікту».

«Зміна форм та методів ведення військового конфлікту, активізація гібридних методів ведення війни, широке залучення в зоні конфлікту, поряд з урядовими, і неурядових структур змушує і владу, і суспільство шукати нових шляхів захисту цивільного населення», – зазначила Віце-прем`єр-міністр. За її словами, російська агресія виявила низку проблемних питань щодо системних та скоординованих дій органів державної влади, зокрема, з питань захисту цивільного населення в зоні конфлікту.

«Завданням влади залишається розробка або внесення змін до існуючого законодавства, інших нормативно-правових документів, які дозволять адекватно реагувати на питання запобігання, зниження та компенсації шкоди цивільному населенню», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Одним з кроків у цьому напрямі вона назвала ухвалення Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях». В законі окреслені основні напрями захисту прав і свобод цивільного населення на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, але вони не є вичерпними. Тому, на думку Віце-прем`єр-міністра, існує необхідність вдосконалення державної політики щодо захисту цивільних під час збройного конфлікту.

Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала, що в контексті прагнень України до набуття членства в Північноатлантичному альянсі розпочато активну роботу з вивчення політики НАТО щодо захисту цивільного населення (NATO Policy for the Protection of Civilians), яку було ухвалено на Варшавському саміті НАТО у липні 2016 року. Цей документ фактично є результатом десятирічної діяльності із запобігання втрат серед цивільного населення під час операцій Альянсу, і він був запроваджений як наслідок засвоєння важливих уроків під час операції Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF). «Положення цього документа застосовуються не тільки під час збройних конфліктів, а й під час захисту кордонів, операцій із врегулювання кризових ситуацій, іншої діяльності НАТО», – сказала Віце-прем`єр-міністр.

Участь у міжнародній конференції, що триватиме у столиці два дні, беруть близько 200 представників органів влади та місцевого самоврядування, провідних військових експертів у сфері цивільно-військового співробітництва, міжнародних (в т.ч. неурядових) гуманітарних організацій. Метою заходу є розробка пропозицій щодо удосконалення державної політики з питань захисту цивільних під час збройного конфлікту.

https://www.kmu.gov.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень