Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Львівський Форум видавців став знаковою подією усієї Східної Європи – Президент

Дата: 20.09.2018 11:46
Кількість переглядів: 648

Фото без описуПрезидент Петро Порошенко у Львові відкрив ювілейний XXV Форум видавців. Вітаючи присутніх у Національному театрі опери і балету учасників та гостей, Глава держави зазначив, що Форум вже став знаковою книговидавничою та загальнокультурною подією не лише України, а й всієї Східної Європи.

«25 років – досить поважний вік для літературного фестивалю, враховуючи, що час його становлення припав на період глибоких економічних і соціальних, спочатку криз, а потім перетворень, які переживала Україна за усі роки незалежності», - сказав Петро Порошенко.

Він назвав символічним місце проведення Форуму видавців, адже українське книговидання почалось ще у ХV столітті із відкриття перших друкарень саме у Львові. «З тих часів Львів став в Україні містом із широко відчиненими воротами для європейської культури», - зауважив Президент.   

Він підкреслив той факт, що незважаючи на досить тривалий час проведення Форум постійно розвивається. «Змінюється Україна, змінюється і ваш Форум. Цього року він  оновився і став Book Forum Lviv. Це не просто нова назва -  це нова амбіція, заявка на створення активного культурного перехрестя у Центральній Європі. Я дуже радію і тішуся цьому. Це абсолютно прекрасно. Адже представлення книги – це завжди об’єднання людей», - сказав Глава держави.

«Впевнений, що Форум і надалі буде реалізовувати свою місію – гуртувати людей, здатних генерувати і сприймати нові ідеї, поширювати поле культури, змушувати нас думати про сенси нашого життя в світі, що вічно змінюється», - додав він.

Петро Порошенко назвав важливою місією Форуму сприяння популяризації українських письменників та книговидавців. «Не менш важливо, що Форум утвердився як платформа української культури,  покликана популяризувати твори вітчизняних письменників та книговидавництва в нашій державі, а також репрезентувати Україну і українське в світі. Приємно, що з кожним роком книжковий ярмарок розширює рамки свого існування», - сказав він, зазначивши, що у дні його проведення  Львів перетворюється на єдиний літературний простір, який збирає все більшу кількість вітчизняних та зарубіжних авторів, інтелектуалів, художників, культурних діячів, видавців і книгорозповсюджувачів.

Упродовж 19-23 вересня у Львові відбудеться найбільший книжковий, літературний, культурний захід України і Центрально-Східної Європи – XXVй Форум видавців, що цьогоріч стане ювілейним. 

Нинішнього року Форум видавців став членом «Версополіс» – престижної всеєвропейської поетичної платформи, яка популяризує молоду поезію та об’єднує 13 фестивалів з 13 країн Європи: Словенії, Словаччини, Македонії, Хорватії, Великої Британії, Бельгії, Італії, Польщі, Франції, Німеччини, Австралії, Швеції та Литви.

На цій платформі Форум представлятиме Україну. Це важливий крок для культурної дипломатії та величезний крок для молодих авторів, адже їхня творчість буде видана різними європейськими мовами за кордоном. Молоді поети з Хорватії, Великої Британії, Італії, Данії відвідають XXV Форум видавців.

Цьогоріч участь у заході беруть близько 250 видавництв і книготорговельних організацій, понад 1500 авторів, інтелектуалів, художників та культурних діячів з України та інших країн світу.

Спеціальні гості Форуму: Марсі Шор (США), Енн Епплбом (США), Фредерік Беґбедер (Франція), Генрі Марш (Велика Британія), Кейт Фокс (Велика Британія), Яцек Дукай (Польща), Пітер Воттс (Канада), Януш Леон Вишневський (Польща), Мухарем Баздуль (Боснія), Оксана Забужко, Сергій Жадан.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень