Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Сюжет виступу Президента "ООН має змінитися..."

Дата: 27.09.2018 08:27
Кількість переглядів: 763

Фото без опису

Президент Петро Порошенко переконаний, що захищаючи свою територіальну цілісність та суверенітет Україна не лише відстоює свої кордони, а й захищає весь світ від країни-агресора Росії та її зазіхань. 

«Ми захищаємо українську землю та наш вільний вибір, ми протистоїмо відроджуваній неоімперіалістичній державі, яка хоче поділити світ наново, і таким чином ми захищаємо вільний світ», - сказав Глава держави під час виступу на загальних дебатах 73-ї Генеральної Асамблеї ООН.

Петро Порошенко з сумом констатував, що нині українці увійшли до тієї п'ятої частини населення світу, яка переживає жахи війни. «Поки я виступаю, приходять сумні звістки про ще одне щойно втрачене людське життя на фронті – у війні, яку приніс моїй країні постійний член Ради Безпеки ООН. Вчора, як саме і позавчора, ще кілька сімей були розбиті горем через загибель своїх близьких під час російських ворожих атак», - сказав він.

«Москва робить українських дітей сиротами. Катує наших патріотів у своїх в'язницях. Понад 1,5 мільйона людей стали внутрішньо переміщеними особами. Вони все ще не можуть повернутися до своїх домівок. Росія постійно примножує людську трагедію», - також наголосив Президент.

Він підкреслив, що останнім часом ця трагедія стала набувати і нового виміру – екологічного, адже Росія отруює українську землю і створює екологічні катастрофи – не лише в окупованому Криму, але й на Донбасі.

«Для українців це повсякденна реальність уже впродовж чотирьох років. Тисячі смертей, руйнування, переміщення та людські страждання. Для моїх співвітчизників ці роки стали надзвичайним тестом – випробуванням на рішучість і солідарність, стійкість і віру», - зазначив Глава держави.

Петро Порошенко закликав світову спільноту пам’ятати про причини війни в Україні. «Не забуваймо що це за війна. Україна ухвалила суверенне рішення про власний шлях до вільного світу, заснованого на демократичних цінностях та правилах. Росія карає Україну за це. Вбиває. Руйнує будинки. Вона бреше у промисловому масштабі. Вона робить вигляд, що Україна, як і Грузія, «самі напали на себе», - наголосив він.

«Чи знаємо ми, який наступний сусід Росії «нападе на себе»? Чи буде світ й далі перебувати в стані «зручного заціпеніння», сподіваючись, що «наступним буду не я»?», - звернувся Президент до присутніх у залі.

Глава держави закликав членів ООН ніколи не забувати, що головною метою її існування є «врятувати наступні покоління від лиха війни».

«ООН не повинна мовчати, коли цінності та принципи, закріплені її Статутом та принципами міжнародного права, порушуються країною, що має право вето. Це не просто виклик, це наш шанс зробити Організацію Об'єднаних Націй корисною для всіх людей і реалізувати таким чином девіз цієї сесії Асамблеї», - наголосив він.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень