Геннадій Сиваненко зустрівся з представниками БО «Надія і дім для дітей»
Начальник Білоцерківської РВА Геннадій Сиваненко провів робочу зустріч з представниками благодійної організації «Надія і дім для дітей», яка вже багато років працює на теренах України.
Представники організації ознайомили керівника району зі своїми найближчими завданнями, які полягають в аналізі ситуації щодо забезпечення потреб дітей раннього і молодшого віку та їх сімей, а також дослідженні потреб дітей та родин з дітьми у реабілітаційних, медичних, освітніх та соціальних послугах у територіальних громадах Білоцерківщини.
Учасники зустрічі обговорили стан розвитку сімейних форм виховання у Білоцерківському районі. Розглянули шляхи подальшої співпраці з метою реалізації державної політики, спрямованої на захист дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Принагідно зазначимо, що в Україні законодавчо закріпленими сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є:
- усиновлення;
- опіка/піклування;
- прийомна сім’я (ПС);
- дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ).
Усиновлення – прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду.
Опіка та піклування встановлюються над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла 14 років, а піклування – над дитиною у віці від 14 до 18 років.
Прийомна сім’я – це сім’я, яка добровільно взяла від 1 до 4 дітей на виховання та для спільного проживання.
Дитячий будинок сімейного типу – це сім’я, яка бере на виховання та для спільного проживання від 5 до 10 дітей.
До усіх цих форм сімейного виховання влаштовуються діти, які мають статус дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування.
Форми різні, загальна мета одна – дати дитині можливість рости та розвиватись у родинному колі, нехай і не з біологічними батьками.