Мінфін: Верховна Рада підтримала у першому читанні проект Держбюджету на 2025 рік
Сьогодні, 31 жовтня, Верховна Рада підтримала проект Державного бюджету на 2025 рік у першому читанні. За відповідне рішення проголосували 247 народних депутатів.
Доходи загального фонду держбюджету (без грантів та міжбюджетних трансфертів) заплановані у сумі 2 трлн 7 млрд гривень, що на 411 млрд грн більше ніж цього року.
Видатки загального фонду держбюджету плануються в обсязі 3 трлн 644 млрд грн, що більше показника цього року на 535 млрд гривень.
Загальний ресурс на національну безпеку та оборону у 2025 році - 2 трлн 223 млрд грн (близько 26% ВВП), що на 46 млрд грн більше плану 2024 року з урахуванням змін до держбюджету, прийнятих Верховною Радою України.
При підготовці документа до першого читання народними депутатами, фракціями, групами та комітетами Верховної Ради було надано 2099 пропозицій до проекту Держбюджету-2025, поданого Урядом до Парламенту 14 вересня.
Висновки Бюджетного комітету, зокрема, передбачають:
- спрямування у 2025 році залишків за освітньою субвенцією до спецфонду МОН з подальшим розподілом за рішенням Уряду з урахуванням цільового призначення та на реалізацію заходів у сфері освіти;
- розподілу видатків на реалізацію публічних інвестиційних проектів;
- зарахування джерела надходжень на створення державного дорожнього фонду в повному обсязі до загального фонду (43 млрд грн) і спрямуванням вивільнених коштів на зменшення дефіциту держбюджету, збільшення видатків на першочергові потреби, насамперед видатків на національну безпеку і оборону.
«Затверджений у першому читанні держбюджет - це відповідь на потреби часу. Фінансування оборони та соціальні програми - це пріоритети, які ми визначили разом із Парламентом. Такий підхід дозволяє зберігати баланс між нагальними потребами і стратегічними завданнями, які стоять перед країною», - зазначив Міністр фінансів Сергій Марченко.
Згідно з регламентом, розгляд у другому читанні проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік завершується не пізніше 20 листопада, а остаточне прийняття - не пізніше 1 грудня.