Як подати заяву на реєстрацію кандидатом в опікуни / піклувальники онлайн?
Коли діти втрачають батьків, вони втрачають основну опору в житті.
Кожній дитині потрібна родина. Близькі родичі можуть в першу чергу стати опікунами чи піклувальниками дитини, яка осиротіла або втратила батьківську опіку.
Як повідомляє Міністерство соціальної політики України, опіка оформлюється над дитиною, яка ще не досягла 14-ти років. А піклування встановлюється над дітьми з 14-ти до 18-ти років.
Подати заяву для того, щоб стати опікуном / піклувальником, можна через вебпортал Дія.
Щоб подати заяву на кандидатство в опікуни чи піклувальники онлайн, робимо такі кроки:
- Авторизуємось на вебпорталі «Дія» (https://id.diia.gov.ua/ ) за допомогою електронного цифрового підпису;
- Переходимо на «Послуги» — «Сім’я» — «Опіка / піклування над дитиною: реєстрація кандидатом»;
- Натискаємо «Подати заяву»;
Заповнюємо дані про:
- шлюб,
- чоловіка / дружину,
- фактичну адресу проживання,
- дітей, над якими потрібно взяти під опіку.
Перевірка даних у реєстрах займе близько 15 хвилин. Коли витяги з реєстрів будуть готові, прийде сповіщення в «Дії» і лист на пошту — можна продовжувати.
Після підтвердження даних — продовжуємо заповнення онлайн-форми та вносимо інформацію про членів сім'ї, що проживають разом із заявником. Відомості з реєстрів підтягуються автоматично.Якщо деяких бракує, додаємо до заяви фото / скан копії документів;
Важливо — система попросить підвантажити копію висновку про стан здоров’я та довідку від психіатра, які потрібно підготувати заздалегідь;
Підписуємо електронним підписом та відправляємо.
Подружжя, яке бажає прийняти дитину на виховання, подає спільну заяву, яку підписують удвох (посилання прийде на електронну пошту).
Служба у справах дітей перевірить документи й обстежить ваші житлово-побутові умови протягом 5 днів.
Перелік документів для подачі заяви на встановлення опіки чи піклування офлайн на період воєнного стану спрощений. Їхній список є тут: https://bit.ly/4cAtjl5
Багаторівневий процес оформлення опіки над дитиною описаний тут: https://bit.ly/4e7ZsBv
Проєкт реалізовано завдяки ініціативі Радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, Міністерства соціальної політики України та Міністерства цифрової трансформації України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Швеції у межах «Проєкту підтримки Дія».