26 лютого - День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
10 років тому росія напала на Україну. Саме з окупації Криму розпочалась війна росії проти нашої держави. Жителі Криму чинять спротив окупантам з 2014 року та систематично продовжують це робити вже протягом 10 років.
26 лютого 2014 року – початок окупації Криму. Під стінами кримського парламенту відбувся масштабний мітинг на підтримку територіальної цілісності України. На заклик Меджлісу кримськотатарського народу до заходу долучилися тисячі активістів і небайдужих громадян. Дії російських та окремих кримських депутатів, їхня співпраця з незаконними парамілітарними формуваннями свідчили про підготовку до захоплення півострова Росією. Проте того дня у мирний спосіб кримчанам вдалося не допустити позачергового засідання парламенту та перегляду статусу автономної республіки у складі України.
З метою вшанування мужності і героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території — в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, у відстоюванні територіальної цілісності України, з нагоди відзначення річниці від проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей Президент України Володимир Зеленський видав Указ №58/2020, яким встановив 26 лютого День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Твердження про те, що окупація Криму відбулася без жодної краплі крові - міф. Українці та кримські татари виражали свій протест окупантам, виходили на мітинги та акції протесту, наражаючи своє життя на небезпеку. Відбувались свавільні затримання, насильницькі викрадення наших громадян.
Зараз у тимчасово окупованому Криму є багато людей, які чекають на ЗСУ та вірять у звільнення півострова від окупантів. Жителі Криму стали заручниками російської окупації, цілеспрямованих дій Росії з порушення міжнародного права.
Крім матеріального і фізичного збитку, окупація Криму тоталітарним режимом завдає ментальних травм і залишає психологічні рани - оздоровлення свідомості більшості кримчан потребує нашої підтримки. Когнітивний опір дає надію на детоксикацію свідомості громадян України, які були змушені залишитися в Криму під окупацією.
За матеріалами Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим