Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Торгівля через інтернет без реєстрації суб’єкта господарювання є порушенням чинного законодавства

Дата: 07.02.2024 14:34
Кількість переглядів: 100

Фото без описуГоловне управління ДПС у Київській області  повідомляє, що наразі значна  кількість людей здійснює закупівлю на різноманітних онлайн площадках товарів та продає їх через соціальні мережі Facebook, Instаgram, месенджери Viber, Telegram, тощо.

Оплату за товари такі фізичні особи отримують готівкою на свою карту.  

Такі підприємці не прагнуть офіційно реєструвати ФОП, ставати на облік та сплачувати податок з одержаних доходів. Заощаджуючи  отримані доходи, недоброчесні підприємці створюють конкуренцію офіційно зареєстрованим суб’єктам господарювання. 

Господарською діяльністю, у розумінні Господарського кодексу України, є діяльність суб’єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб’єкти підприємництва – підприємцями. 

Згідно зі ст. 42 ГКУ, підприємництво як вид господарської діяльності – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. 

До загальних ознак господарської діяльності закон відносить не тільки факт надання послуг за винагороду, а й систематичність таких дій, їх самостійний та ініціативний характер, що і становить суть господарської діяльності.

Відповідно до ст.164  кодексу України про адміністративні правопорушення, за

порушення порядку провадження господарської діяльності - провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання, передбачено штраф у розмірі від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 грн. до 34 000 грн) та конфіскацію виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

За повторне протягом року правопорушення штраф передбачено у розмірі від

 2 000 до 5 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від 34 000 грн. до 85 000 гривень.

Згідно з п.117.1 ст.117 ПКУ, за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) самозайнятою особою у контролюючому органі  передбачено штраф у розмірі 340 грн. 

ГУ ДПС у Київській області постійно здійснюється контроль та встановлюються непоодинокі випадки провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання.

Відсутність державної реєстрації призводить до притягнення відповідних посадових осіб до адміністративної (ст. 164 КпАПП) та, у певних випадках, до кримінальної (ст. 201 Кримінального кодексу України) відповідальності, тоді як реєстрація бізнесу з початку діяльності гарантує відсутність подібних штрафів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень