Людмила Мерзлюк взяла участь у першому засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад
3 червня відбулося перше засідання Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад, створеного Президентом України Володимиром Зеленським.
Захід проходив у місті Хмельницький, проте лідери міських та сільських громад, голови районних рад та адміністрацій з усіх регіонів України змогли долучитися до роботи у форматі онлайн. Зокрема, участь у засіданні взяли голова Білоцерківської районної державної адміністрації Людмила Мерзлюк, голова Білоцерківської районної ради Василь Зеленський та очільники громад Білоцерківського району.
До порядку денного засідання були включені питання, які непокоять і керівництво держави, і представників влади на місцях. Зокрема, стан фінансування районних рад, готовність до початку опалюваного сезону, передача освітньо-професійних училищ та інших об’єктів на баланс місцевих громад, реформування системи всієї будівельної сфери, зокрема, запровадження тотальної цифровізації у сфері будівництва.
Глава держави, виступаючи перед учасниками засідання, зазначив, що на місцеве самоврядування ще чекають реформи. Наразі йде напрацювання законопроєктів, які сприятимуть оптимізації дохідної частини місцевих бюджетів.
В обговоренні питань, які наразі є актуальними для представників місцевої влади, взяли участь Львівський міський голова Андрій Садовий, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та Бучанський міський голова Анатолій Федорук.
Очікується, що наступного тижня в межах Конгресу відбудеться засідання Палати регіонів.
Довідково: Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України був утворений у лютому 2021 року і є консультативно-дорадчим органом.
Основними завданнями Конгресу є:
- представництво інтересів органів місцевих та регіональних влад, зміцнення і захист інтересів органів місцевих та регіональних влад;
- вивчення та моніторинг суспільно-політичних і соціально-економічних процесів, що відбуваються в державі на регіональному та місцевому рівнях, вироблення за результатами узгодженої позиції щодо пріоритетів державної регіональної політики і механізмів забезпечення сталого розвитку територіальних громад та регіонів;
- сприяння налагодженню ефективної взаємодії державних органів, зокрема місцевих органів виконавчої влади, з органами місцевого самоврядування;
- моніторинг стану розвитку територіальних громад, проведення консультацій стосовно актуальних питань забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць, підвищення їх інвестиційної привабливості та конкурентоспроможності;
- сприяння ефективному завершенню реформи місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою, інших реформ із децентралізації влади тощо.
Діяльність Конгресу буде спрямована на вивчення досвіду Європейського Союзу, проведення необхідних консультацій та поглиблення співпраці між Україною та ЄС.