Прості правила, які можуть врятувати дитячі життя.
Першим йде правило «намоченого шарфика»: зазвичай воду з собою ми носимо нечасто, діти – майже ніколи. А гинуть саме від диму .
Беремо будь-який одяг: шарф, футболку, сорочку, блузку, поділ спідниці. Мочимо (можна використати навіть сечу. Сеча набагато краще фільтрує і дим, і отруйні речовини, ніж вода). І дихаємо через цю тканину.
Друге правило: протягом 2-3 тижнів, приходячи в будь-яке приміщення, дивимося, куди б ми побігли в разі пожежі. Можна уточнити у співробітників.
Третє правило: йдемо тільки у напрямку руху, не зупиняючись, навіть якщо рідні залишилися позаду. Ви зустрінетеся після того, як вийдете назовні. – Акуратно огинаємо кути, стовпи, будь-які зустрічні перешкоди. Для цього здалеку дивимося, що попереду. Йдемо, схрестивши руки на грудях, виставивши лікті трохи вперед і тримаючись руками за плечі. Так, якщо вас затиснуть, ви зможете дихати вільно.
Ще одна важлива порада стосується випадку, коли людина впала у хаотично-рухомому натовпі: якщо ви впали ніяких «згрупуватися», у вас є три секунди, щоб встати за всяку ціну. Для цього чіпляйтеся мертвою хваткою за найближчі ноги, джинси, пальто, і, як мавпа піднімайтеся по людині. Пам'ятайте, що «людина-дерево» не буде нам рада. І навіть можливо стукне по голові. Але ви встигнете встати. Потренуйтесь вдома. І нехай подібна ситуація з вами не станеться.
За рекомендацією Білоцерківського РВ ГУ ДСНС України у Київській області