Профілактика коронавірусної інфекції при догляді за хворим з легким перебігом хвороби в домашніх умовах
Хворим на COVID-19 із легкими проявами захворювання, лікарі рекомендують залишатися вдома на самоізоляції. Для профілактики поширення вірусу у цьому разі необхідно дотримуватися низки правил.
1. Розмістіть захворілу людину у добре провітрюваному приміщенні.
2. Бажано, щоб доглядала одна людина, яка не належить до осіб із ризиком появи ускладнень. Відвідування знайомими або сусідами заборонено.
3. Члени домогосподарства мають перебувати в окремій кімнаті або підтримувати відстань не менше
4. Варто обмежити рух захворілого місцями спільного користування.
5. Людина, яка доглядає, має носити медичну маску, коли перебуває в одній кімнаті з хворим, з дотриманням правил використання маски.
6. Мийте руки після будь-яких контактів із хворим чи його найближчим оточенням.
7. Після миття рук з милом витирати їх варто одноразовими паперовими рушниками.
8. Прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками. У разі відсутності серветок слід чхати і кашляти у згин ліктя.
9. Використовуйте одноразові медичні рукавички для догляду за пацієнтом і прибирання приміщення. До та після зняття медичних рукавичок слід мити руки.
10. Рукавички, маски та інші відходи після догляду за пацієнтом складайте в окремому контейнері (поліетиленовому пакеті) в тому ж приміщенні, де перебуває хворий, до їх утилізації.
11. Уникайте обміну зубними щітками, сигаретами, спільного користування посудом, постільною білизною тощо. Посуд після індивідуального використання необхідно мити з мийним засобом. Викидати посуд не слід.
12. Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого, а також ванну кімнату і туалет побутовим мийно-дезінфекційним засобом.
13. Прати речі пацієнта можна звичайним милом. Для машинного прання рекомендовано температуру 60–90 °C і звичайні пральні порошки. Забруднену білизну заборонено струшувати, але можна збирати в загальний мішок.
14. Люди із симптомами хвороби мають залишатися вдома до зникнення клінічних проявів та отримання негативного результату лабораторних досліджень.
16. Якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції (гарячка, кашель, біль у горлі, утруднене дихання), із ним слід поводитись як із підозрілим на інфікування SARS-CoV-2.
Увага! Усі члени домогосподарства є контактними особами.
У разі появи перших симптомів ГРВІ негайно зверніться до сімейного лікаря.
Діагноз «коронавірусна інфекція» може бути підтверджений лише лабораторними методами діагностики.
Міністерство охорони здоров’я України наголошує, що вихід із карантину в Україні можливий лише тоді, коли результати епідеміологічного спостереження зафіксують стійке зниження захворюваності на COVID-19.
За попередніми оптимістичними прогнозами, вже у травні Україна має йти на роботу.
Тож дотримуємось правил карантину. Допоможемо собі і оточуючим.
Будемо здорові.
Білоцерківське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області