Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Як зберегти здоров'я школяра

Дата: 09.09.2019 14:05
Кількість переглядів: 549

Фото без описуЩоб новий шкільний рік, а для когось, можливо, він перший, минув без проблем, слід попередньо про це подбати. У першу чергу  йдеться про здоров’я дітей. Існує низка основних факторів, які можуть його підірвати. У літню пору діти, як відомо, багато часу проводили на вулиці, їли корисну їжу, з достатнім вмістом вітамінів та мікроелементів, відпочивали у відповідних місцях, зміцнивши таким чином свій імунітет.


Але адаптація до нового графіку і розпорядку дня, стреси можуть послабити дитячий організм. Водночас у школі дитина нерідко стикається з різноманітними інфекціями і хворобами.


Тож задля збереження здоров'я дитини-школяра необхідно звернути увагу на такі основні моменти.


Харчування. У шкільному віці діти повинні обов’язково снідати і вчасно обідати. Це має бути здорова їжа, поживна, багата на вітаміни. Батькам потрібно розпитувати, що дитина їла сьогодні в школі, чи було їй смачно. Нехай пояснить, чому їжа їй не сподобалася. Можна навіть навідатися до шкільної їдальні, щоб перевірити якість їжі. У разі виникнення якихось підозр, що дитина не обідає в школі з тих чи інших причин, слід компенсувати їй брак необхідних елементів поживними сніданками і вечерею.


Дуже важливими для дитини шкільного віку є спорт і фізичне навантаження, адже  вони розвивають і загартовують юний організм. Тут слід почати з ранкової зарядки. Також можна  записати дитину до спортивної секції. Фізичні вправи можна виконувати разом вдома, спільно грати в рухливі в ігри, які сприяють фізичному розвитку дитини. Адже від цього залежить здоров'я школяра і здатність його організму створювати бар'єр перед тим чи іншим захворюванням.


У навчальних закладах діти стикаються з тисячами різноманітних мікробів. Саме тому гігієна рук важлива для здоров'я школяра. Тож батьки мають постійно пояснювати своїм чадам, чому так важливо часто мити руки. При цьому слід акцентувати їх увагу на необхідність робити це щодня, не забуваючи самому подавати приклад.


Однак, як би сильно батьки не намагалися захистити здоров'я свого школяра від захворювань, і як би ретельно не привчали його дотримуватися правил гігієни, вберегти малюка від захворювань протягом року все одно не завжди вдається. Якщо вранці перед школою дитина кашляє або погано себе почуває, відразу потрібно вжити відповідних заходів, аби не  пропустити перші симптоми хвороби.


Запорукою здоров'я є також здоровий сон. Він має тривати певну кількість годин. Для молодших школярів це близько 10-11 годин. Від недосипань можуть з'явитися проблеми зі здоров'ям. Як би важко не було у перші дні, все ж дитина швидко звикне до нового графіку. У перші тижні вона буде приходити після школи втомленою і сонною. Це нормально – мозок тільки починає включатися в роботу. Тут не зашкодить запропонувати школярику передрімати після школи 40-60 хвилин. Для цього слід створити спокійну невимушену обстановку без телебачення та інтернету.


Перед початком нового навчального року обов’язково потрібно пройти з дитиною медичний огляд. Варто ретельно обстежити зір, якщо дитина скаржиться на біль в голові, нахиляє голову набік, мружиться, коли дивиться вдаль або читає зблизька. Це можуть бути симптоми поганого зору. Таку проблему краще вирішувати відразу, коли ще щось можна зробити і уникнути окулярів.


Обов'язково перед початком навчального року дітям потрібно нагадати про всі можливі заходи безпеки, про правила поведінки на дорозі. Не зашкодить пройтися з дитиною шкільним маршрутом, аналізуючи небезпеки, які можуть чекати її на шляху до школи і як їх можна уникнути. При цьому наголосити, що не можна спілкуватися зі сторонніми і йти з ними на будь-які контакти.


Перелічені поради важливі для всіх школярів, а в першу чергу – для тих, хто розпочинає свій шлях у шкільне життя.
 
 Білоцерківське районне управління 
ГУ Держпродспоживслужби в Київській  області
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень