Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Українцям важливо бути проактивними у створенні нової платформи для переговорів для ефективного використання допомоги ЄС, – Головний радник Президента Литви

Дата: 20.04.2018 15:12
Кількість переглядів: 692

Фото без описуВіце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час робочого візиту до Литви зустрілася з Головним радником Президента Литовської Республіки з питань зовнішньої політики Неріюсом Алєксєюнасом. Сторони обговорили широке коло питань співпраці України та Литви. Зокрема, йшлося про двосторонній діалог, співпрацю з Європейським Союзом та НАТО.

Обговорюючи питання євроатлантичної інтеграції України, Віце-прем’єр-міністр наголосила, що Україна прагне застосувати всі існуючі практичні інструменти для підготовки до членства в Альянсі. Наразі успішно реалізовується Річна національна програма під егідою Комісії Україна-НАТО. Зміни в законодавстві в частині зовнішньополітичних засад щодо членства в НАТО як стратегічної мети в липні минулого року відображають вибір України. «Ми високо цінуємо продовження активної підтримки Литвою євроатлантичних прагнень України», - сказала Віце-прем’єр-міністр.

Вона висловила серйозну стурбованість щодо позиції Угорщини через Закон України «Про освіту», а саме блокування зустрічей Комісії Україна-НАТО на високому рівні. «Для нас дуже важливо, щоб Україна мала підтримку з боку Литви в організації зустрічі Комісії Україна-НАТО на найвищому політичному рівні під час Саміту НАТО в Брюсселі у липні цього року» - наголосила Віце-прем’єр-міністр.

Неріюс Алєксєюнас повідомив, що в НАТО стурбовані позицією Угорщини щодо блокування політичного діалогу між Україною та Альянсом та, відповідно, можливості проведення засідання Комісії Україна-НАТО на липневому саміті через Закон України «Про освіту». Литовська сторона вживає всіх політичних та дипломатичних заходів для підтримки України у цьому контексті.

За його словами, Україна повинна бути лідером Східного партнерства, зважаючи на її прагнення та прогрес змін у країні. Литва готова і надалі допомагати. «Ми маємо можливість запропонувати значний фінансовий внесок у сектор безпеки та оборони України. Українцям зараз надзвичайно важливо бути проактивними у створенні нової платформи для переговорів, проектного менеджменту задля ефективного використання допомоги ЄС», - зазначив радник Президента Литви.

Він також додав, що Литва спільно зі Сполученими Штатами має плани відкрити регіональні центри кібербезпеки, зазначивши, що участь України у цих проектах була б дуже цінною.

Сторони обговорили також і питання енергетичної безпеки в Європі. Вони погодились, що ні у кого не має бути ілюзій стосовно проекту «Північний потік – 2». Очевидно, його просування є значною геополітичною загрозою з боку Росії і не має жодних економічних обґрунтувань.

«У сфері енергетичної безпеки ми готові обговорити можливий формат участі України у проектах щодо будівництва LNG-терміналу на острові Крк», - зазначив Неріюс Алєксєюнас.

Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що будівництво цього терміналу має не тільки регіональне чи національне значення, а і є важливим елементом енергетичної безпеки цілої Європи.

За матеріалами https://www.kmu.gov.ua 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень