Не паліть траву, накличете біду!
З приходом весни і тепла у пожежних настала гаряча пора. Через небезпечну і не дуже розумну традицію населення підпалювати навесні суху траву, повсякчас виникають нові осередки загоряння. Вогнеборцям кожен день доводиться виїжджати на гасіння сухої трави, очерету та сміття на відкритих територіях. Пожежні ледь встигають рятувати будинки, ліси і людське добро від знищення. Всього з початку року на території Кївської області зареєстровано 434 випадки загорання трав`яного настилу.
Лише за останню добу фахівці ДСНС залучались на гасіння сухої трави майже у всіх районах, а в деяких, неодноразово: Білоцерківському, Макарівському, Баришівському, Володарському та Тетіївському.
У Фастівському районі у цей період відбулось 9 масштабних пожеж трав’яного настилу.
Протягом вихідних рятувальники ліквідували понад 15 випадків загорання сухої трави в Ірпінському регіоні.
Рятувальники Києво-Святошинського району 11 разів залучалися до гасіння трав'яного настилу.
Також протягом доби на території Іванківського району зареєстровано 9 пожеж. Загоряння трав’яного настилу на загальній площі 11,5 га трапились у селах Сукачі, Фрузинівка, Горностайпіль, Людвинівка, Калинове, Обуховичі, Соснівка та смт Іванків.
Найбільшої уваги потребує випадок загорання трав`яного настилу в селі Поталіївка по вулиці Миру де вогонь перекинувся на господарську будівлю. На місці події працювали рятувальники 41-ї Державної пожежно-рятувальної частини смт Іванків. Вогнем було знищено житловий будинок, який не експлуатувався та три деревяні господарські будівлі,а також трав`яний настил на площі 5 га. О 15:20 пожежу локалізували о 21:03 ліквідували.
Виходячи з вищезазначених невтішних фактів, висновок напрошується сам союбою - НЕ ВИПАЛЮЙТЕ СУХУ ТРАВУ! В усіх випадках є людський фактор. Невже немає усвідомлення, що:
- при спалюванні трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки, особливо в суху та вітряну погоду.
- випалювання стерні, сухої рослинності завжди призводить до знищення місць гніздування птахів, місць перебування та знаходження тварин, усього видового складу тваринного та рослинного світу. Багато тварин, птахів гинуть або змушені мігрувати в інші місця, порушуючи природний баланс.
- випалювання стерні, сухої рослинності та її залишків на полях, уздовж доріг, лісосмуг забруднює повітря на величезних просторах, що завдає шкоди здоров’ю та навколишньому природному середовищу.
- випалювання стерні, сухої рослинності може призвести до пожеж у лісосмугах, лісах, торфяних полях, хлібних масивах, завдаючи великої шкоди природному середовищу.
- при спалюванні сухої рослинності вздовж доріг існує загроза неконтрольованого поширення вогню, дим від вогнищ може надовго зависати у повітрі, при цьому погіршується видимість на дорогах, що може призвести до ДТП.
Рятувальники Київської області звертаються до громадян та закликають спільно протидіяти пожежам у природніх екосистемах (ліси, трав’яні поля, торфянники)!