ПИТАННЯ ЩОДО ЕПІЗООТИЧНОЇ СИТУАЦІЇ В ОБЛАСТІ НА КОНТРОЛІ КИЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
28 вересня 2018 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Івана Турчака відбулося чергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Київській облдержадміністрації з повісткою денною «Епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней в Україні та області. Стан виконання заходів з локалізації і ліквідації осередків захворювання та недопущення його поширення. Проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин на території області».
У роботі комісії прийняли участь спеціалісти головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, начальники районних (міського) управлінь головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, голови державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при райдержадміністраціях (міськвиконкомах), представники Ради бізнес-омбудсмена.
Під час засідання були розглянуті питання щодо стану відшкодування збитків громадян за вилучених свиней при проведенні заходів з ліквідації осередків африканської чуми, виконання заходів із ліквідації осередків АЧС в області, проведення заходів зменшення чисельності популяції дикого кабана в мисливських угіддях, проведення просвітницької роботи серед населення, прийняття та виконання місцевих (районних) програм з профілактики АЧС, проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин.
Врахувавши інформацію Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, із зазначених питань, державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Київській облдержадміністрації зобов’язала голів районних державних адміністрацій (міськвиконкомів) взяти під особистий контроль виконання заходів щодо ліквідації та профілактики африканської чуми свиней на підпорядкованих територіях, доручила Головному управлінню Держпродспоживслужби в Київській області здійснити позапланові заходи державного нагляду (контролю) щодо виконання вимог біобезпеки суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність з розведення, утримання, обігу свиней та у разі виявлення порушень вжити відповідні заходи реагування в межах повноважень. Також, Головне управління Національної поліції в Київській області зобов’язано посилити превентивні заходи стосовно недопущення стихійної торгівлі продукцією тваринного походження та незаконного переміщення сільськогосподарських тварин.