Рій "Гайдамаки" переміг у районному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
17 травня на базі дитячого оздоровчого табору "Дружба" розпочато районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Три дні понад сотня школярів з усієї Білоцерківщини змагалася у спритності, точності, таланті та інтелекті. Територія табору перетворилася на справжнє козацьке поселення.
Гра “Сокіл-Джура” розпочалась із конкурсу "Впоряд", де команди демонстрували девізи та вміння ходити строєм, виконуючи козацькі пісні. Кожна з команд виконала всі умови конкурсу на належному рівні. Інколи здавалося, що перед нами марширують справжні військові, наскільки чітко, злагоджено виконкувалися всі елементи конкурсного завдання.
Другий день змагань районного етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») був не менш насиченим насиченим. Цього дня юні козачата показали добрі знання у конкурсі з історії козацтва «Відун», вміло подолали смугу перешкод, показали свої знання та уміння з надання першої медичної допомоги, змагалися у влучності стрільби та орієнтуванні на місцевості. Змагання пройшли весело, дружно та цікаво, при активній підтримці вболівальників. Команди продемонстрували багато яскравих виступів, влаштувавши справжнє свято козацької доблесті та звитяги. А ввечері, в конкурсі "Ватра", показали ще й свої творчі здібності, що додало хорошого настрою всім козакам та козачкам. Окремо журі оцінювало навички з таборування – рівень самоорганізації, вміння виживати у природних умовах, облаштовувати свій побут тощо.
Третій, заключний, день змагань дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») розпочався зі змагань з перетягуванні линви. А потім було загальне шикування та підведення підсумків. Юних джур привітали заступник голови Білоцерківської районної державної адміністрації Володимир Толочко, начальник відділу освіти Вікторія Бабенко, помічник-консультант народного депутата України В.І.Гудзенка Людмила Веряскіна. Вони подякували їм за активність та наголосили, що це не просто гра, а зв’язок з нашою історією, виховання майбутнього покоління, розвиток нашої держави.
Робота суддівської колегії на всіх етапах гри була нелегка – все підрахувати та врахувати всі недоліки учасників і визначити найкращих було нелегко. На підставі рішення журі трійка переможців виглядає так: І місце – рій «Гайдамаки» Терезинське НВО, ІІ місце – рій «Добросіч» Шкарівська ЗОШ, ІІІ місце – рій «Сокіл» Томилівське НВО. Окремо були відзначені команди з Сорокотязького НВО та Озернянської ЗОШ І-ІІ ст. №1. Команди нагороджені памятними дипломами та подарунками, а переможці отримали ще й намети. Приємним сюрпризом для всіх учасників конкурсу стали подарунки від Віталія Гудзенка – портативні колонки для кожного учасника.
Переможцями на різних етапах стали:
«Впоряд»:
І місце – рій «Гайдамаки» Терезинське НВО.
ІІ місце – рій «Січові стрільці» Поправське НВО.
ІІІ місце – рій «Молода Січ» Озернянська ЗОШ І-ІІ ступенів.
«Стрільба»:
І місце – рій «Січові стрільці» Поправське НВО.
ІІ місце – рій «Сокіл» Томилівське НВО.
ІІІ місце – рій «Сіроманці» Пилипчанський НВК.
«Смуга перешкод»:
І місце - рій «Гайдамаки» Терезинське НВО.
ІІ місце – рій «Добросіч» Шкарівська ЗОШ.
ІІІ місце – рій «Характерники» Потіївське НВО.
«Рятівник»:
І місце – рій «Сокіл» Томилівське НВО.
ІІ місце – рій «Маківська Січ» Макіївське НВО.
ІІІ місце – рій «Гайдамаки» Терезинське НВО.
«Ватра»:
І місце – рій «Характерники» Потіївське НВО.
ІІ місце – рій «Гайдамаки» Терезинське НВО.
ІІІ місце – рій «Добросіч» Шкарівська ЗОШ.
«Відун»:
І місце – рій «Маківська Січ» Макіївське НВО.
ІІ місце – рій «Гайдамаки» Терезинське НВО.
ІІІ місце – рій «Добросіч» Шкарівська ЗОШ.
«Добре діло»:
І місце – рій «Сокіл» Томилівське НВО.
ІІ місце – рій «Молода Січ» Озернянська ЗОШ І-ІІ ступенів.
ІІІ місце – рій «Добросіч» Шкарівська ЗОШ.
«Топограф»:
І місце – рій «Гайдамаки» Терезинське НВО.
ІІ місце – рій «Січові стрільці» Поправське НВО.
ІІІ місце – рій «Добросіч» Шкарівська ЗОШ.
Додамо, що проведенню гри передувала велика підготовча робота: протягом двох місяців проведено щотижневі засідання штабу гри, семінари та майстер- класи для керівників роїв, підготовлено інвентар, виготовлено ройові атрибути, здійснено комплексну підготовку команд. Заслуговують слів подяки директори навчальних загальноосвітніх закладів району, керівники команд та всі, хто приймав участь у підготовці рою, тому що в цьому знадобились знання та вміння багатьох професіоналів аби кожна команда стала гідною учасницею гри і достойно представила свою школу. Окремо організатори висловлюють слова подяки представникам БНВО "Звитяга" (м.Біла Церква) та волонтерам міської організації Товариства Червоного Хреста України за участь у суддівській колегії та проведенні конкурсів.