Білоцерківська районна державна адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ У ВОДІ: ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ

Дата: 14.08.2018 10:47
Кількість переглядів: 506

Фото без описуБЕЗПЕКА ДІТЕЙ У ВОДІ: БАЗОВІ ПРАВИЛА

НЕ ВІДВОЛІКАЙТЕСЬ І ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛА «ВИТЯГНУТОЇ РУКИ»

Завжди призначайте відповідального дорослого, який буде наглядати за дітьми біля водойми/басейну або у воді. Якщо дитина дошкільного віку, то дорослий повинен знаходитися на відстані «витягнутої руки», щоб мати змогу негайно відреагувати та допомогти дитині у разі потреби. Оскільки утоплення відбувається швидко та тихо, відповідальні дорослі не повинні відволікатися на будь-яку іншу діяльність (тобто, читати, грати в ігри, розмовляти по телефону тощо). Це правило стосується навіть тих випадків, коли є рятувальники, пляжний патруль тощо.

КОРИСТУЙТЕСЯ ПРАВИЛОМ «ТРИМАЄМОСЯ ПОРУЧ/ ПЛИВЕМО РАЗОМ»

Якщо дитина хоче поплавати, її завжди повинен супроводжувати дорослий.

НАВЧАЙТЕ ДІТЕЙ ПЛАВАТИ З РАННЬОГО ВІКУ

Базові навички плавання допоможуть знизити ризик утоплення.

УЧІТЬСЯ НАДАВАТИ ПЕРШУ ДОПОМОГУ

Особливо це стосується техніки масажу серця та штучного дихання. У більшості випадків, надання першої допомоги (поки не приїде бригада екстреної допомоги) рятує життя та значно знижує ризик розвитку серйозних наслідків.

КОРИСТУЙТЕСЯ ЖИЛЕТАМИ

Рятувальні та страхувальні жилети значно знижують ризик утоплення. Особливо це стосується прогулянок на човнах, а також активних ігор у воді та занять водними видами спорту зі спеціальним інвентарем. Надувні нарукавники, іграшки для плавання тощ) не забезпечують надійного рівня захисту та не можуть замінити жилети.

НЕ ВЖИВАЙТЕ АЛКОГОЛЬНІ НАПОЇ ПІД ЧАС ВІДПОЧИНКУ З ДІТЬМИ БІЛЯ БАСЕЙНІВ ТА ВОДОЙМ

Батькам потрібно забезпечити пильний постійний нагляд за дітьми, а алкоголь може негативно впливати на самопочуття, концентрацію тощо.

НЕ ДОЗВОЛЯЙТЕ ДІТЯМ ДОВГО ПЕРЕБУВАТИ ПІД ВОДОЮ, ЗАТРИМАВШИ ДИХАННЯ

Дитина може втратити свідомість.

ВИЙМАЙТЕ З ВОДИ ІГРАШКИ ПІСЛЯ ГРИ

Якщо дитина бачить свої іграшки у воді, вона може піти за ними, тому краще їх забирати із собою одразу після гри у воді.

Також дотримуйтеся загальних рекомендацій та правил поведінки біля водойм

 й основних правил перебування на сонці (сонцезахисний засіб з SPF 15 та вище, який необхідно повторно наносити кожні 2 години).

ЯК УНИКНУТИ ЗАРАЖЕННЯ У ВОДІ

Природні водойми (озера, річки тощо) можуть бути забруднені патогенними мікроорганізмами внаслідок забруднення відходами, витоку стічних систем, відходів тваринництва, після випадання опадів, забруднення фекаліями та продуктами життєдіяльності тварин тощо. Тому найважливіше правило – не ковтати води та не купатися, якщо на тілі є відкриті рани. Пам’ятайте, що це правило стосується і басейнів, оскільки є мікроорганізми, які стійкі до засобів для дезінфекції, що містять хлор.

Щоб захистити себе та близьких від зараження патогенними мікроорганізмами, дотримуйтесь таких правил:

  • Якщо у дитини діарея, не дозволяйте їй плавати у басейні, озері, морі тощо. Оскільки в такому разі існує велика ймовірність, що у воду потраплять збудники захворювання, якими можуть заразитися й інші люди, які користуються тим же басейном, чи плавають поруч у ставку.

При належній дезінфекції юасейнів, як правило, основні засоби (наприклад, ті, що містять хлор) знешкоджують більшість патогенних мікроорганізмів протягом кількох хвилин. Однак є деякі збудники, наприклад бактерії роду Cryptosporidium, які можуть виживати у такій воді до 7 днів.

  • Вчіть дітей не ковтати воду під час плавання та слідкуйте, щоб вони дотримувалися цього правила. Під час відпочинку у спекотних умовах потрібно пити достатню кількість води, щоб попередити зневоднення організму, а також, щоб у дітей не виникало бажання попити води із басейну чи водойми.
  • Щогодини варто виходити із води та робити перерви, зокрема, щоб відвідати вбиральню.
  • Якщо на тілі дитини чи дорослого є рани, які не захищені водонепроникною пов’язкою, їх не варто мочити у воді.
  • Змінювати підгузки немовлятам потрібно у вбиральні, у номері чи спеціально відведеному місці, подалі від водойми.
  • Перед та після відвідуванням купання користуйтеся душем (хоча б протягом однієї хвилини).

В основному, в воді живуть збудники різноманітних шлунково-кишкових інфекцій та шкірних захворювань. Найчастіше люди заражаються гострими кишково-шлунковими інфекціями, що супроводжуються діареєю (а також болем у животі, нудотою і підвищенням температури тіла).

Фахівці не радять плавати одразу після дощу, а також уникати водойм, які визначені небезпечними відповідними структурами (є знак або табличка «Плавати заборонено»).

Актуальний перелік пляжів, не рекомендованих для купання тут. Дані оновлюються щотижня.

Інформація Урядового порталу


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень