Профілактика отруєнь отрутохімікатами
В господарствах та на присадибних ділянках розпочате інтенсивне застосовування хімічних препаратів – пестицидів (гербіцидів, інсектицидів, фунгіцидів та інших) для захисту сільськогосподарських культур, зокрема, картоплі, овочів, ягідників. Хімізація сільського господарства – вимушений захід, який дозволяє зберегти врожай. Але пестициди не лише знищують шкідників, вони небезпечні і для людини.
Перш ніж придбати той чи інший хімічний препарат, ознайомтесь з інструкцією щодо його застосування: як він діє, яких доз і концентрацій слід дотримуватись, що передбачають правила безпеки та надання першої допомоги в разі отруєння. Така інструкція повинна бути на кожній упаковці. Отже, придбавши пестицид, перед його застосуванням ще раз уважно перечитайте інструкцію і ретельно виконуйте її. Не купуйте отрутохімікати без інструкцій по їх застосуванню, у випадкових осіб.
Не обприскуйте город в спеку, робіть це вранці чи увечері. У спеку розчин хімікатів швидше випаровується, що зменшує його дію на шкідників і збільшує вірогідність отруєння. Враховуйте напрям вітру, не обприскуйте навколо себе. Пестицид не повинен попадати на петрушку, кріп, салат, цибулю, полуницю, смородину тобто на все те, що будете споживати того ж чи наступні декілька днів.
Для роботи з хімічними препаратами використовуйте окремий одяг, взуття, рукавиці, респіратор чи хоча б ватно-марлеву пов’язку. Після використання не несіть їх у хату. Залишки препаратів, їх розчини зберігайте у підсобному приміщенні у щільно закритому і підписаному посуді, у безпечному місці, не доступному для дітей. Дотримуйтесь правил особистої гігієни. Будьте уважними і обережними.
Пам’ятайте, навіть кілька хвилин нехтування правилами безпеки можуть завдати шкоди здоров’ю на роки. Оберігаючи городину від шкідників, потурбуйтесь і про своє здоров’я.
Білоцерківське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Київській області