Оновлені вимоги реєстрації сільськогосподарських тварин
Білоцерківське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області звертає увагу на оновлені вимоги законодавства стосовно реєстрації сільськогосподарських тварин. Реєстрація тварин є частиною державної політики України, приводить законодавство України у відповідність до законодавства Європейського Союзу та впроваджується на державному рівні в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств усіх форм власності.
Проведення ідентифікації тварин (великої рогатої худоби, свиней, кіз, коней, овець) ставить за мету створення системи постійного контролю за станом здоров’я тварин та походження тваринницької продукції на всіх етапах обігу — від її виробництва до реалізації. Обов'язковій ідентифікації та реєстрації підлягає вся худоба, яка перебуває, розводиться або утримується на території України.
Процедура ідентифікації тварин надає право її власнику реалізовувати молоко та м’ясо тварини, отримати дозвіл на її переміщення та забій, продаж, участь у виставці тощо. Проводиться така процедура (для фізичних осіб) державними лікарнями ветеринарної медицини за місцем утримання тварини.
Куди потрібно звертатися для проведення ідентифікації та реєстрації тварин у Білоцерківському районі?
Для проведення ідентифікації та реєстрації тварини, власник повинен звернутися до спеціаліста державної установи ветеринарної медицини за місцем знаходження господарства: Білоцерківська районна державна лікарня ветеринарної медицини, Озернянська, Трушківська, Узинська дільничні лікарні ветеринарної медицини, Розаліївська ветеринарна дільниця, або до обласної філії державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».
Після проведення ідентифікації тварини та реєстрації її у Єдиному державному реєстрі тварин залежно від виду тварини власник отримує ідентифікаційний документ, а саме:
-
на велику рогату худобу – паспорт великої рогатої худоби;
-
на свиней – реєстраційне свідоцтво свиней (за бажанням власника племінних свиней);
-
на товарних свиней фізичних осіб – реєстраційне свідоцтво свиней (для негосподарюючих суб’єктів);
-
на овець та кіз – реєстраційне свідоцтво овець/кіз.
-
на коня (віслюка, мула, лошака) – паспорт коня (віслюка, мула, лошака);
-
лошата — не пізніше 1 року після народження.
Позитивні наслідки вчасної ідентифікації та реєстрації тварин для власників тварин та споживачів продуктів харчування тваринного походження:
-
підвищення ефективності виявлення, локалізації, контролю і ліквідації інфекційних, інвазійних і незаразних хвороб тварин;
-
підвищення безпечності харчових продуктів тваринного походження;
-
можливість реалізовувати продукцію тваринництва без обмежень;
-
можливість отримання державних дотацій;
-
можливість отримання компенсацій при вилученні та примусовому знищенні тварин у разі виникнення карантинних хвороб.
Обов’язковій ідентифікації підлягають:
-
ввелика рогата худоба, ягнята, козенята — протягом 7 днів з моменту народження;
-
товарні свині юридичних осіб — за добу до переміщення (продажу, забою);
-
юридичні особи (для племінних) та фізичні особи - ідентифікацію поросят проводять не пізніше 60 днів від моменту народження тварини, але раніше, ніж вона залишить господарство.
-
лошата — не пізніше 1 року після народження.
При цьому нагадуємо, що всі юридичні та фізичні особи, які провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані:
-
подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж;
-
ідентифікувати усіх тварин у господарстві;
-
вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, переміщень між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж;
-
зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення з господарства.
За недотримання законних вимог щодо обов'язкової ідентифікації та реєстрації тварин передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.
Більш детальніше ознайомитися з оновленими вимогами законодавства щодо реєстрації тварин можна за посиланнями: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0154-18 http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0166-18 http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0155-18